موج

وزیر راه و شهر سازی خبر داد:

وزیر راه و شهر سازی گفت: به همت صنعتگران داخلی کانتینرهای چند منظوره استاندارد برای جابجایی روی کشتی، قطار و کامیون ساخته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد اسلامی روز جمعه در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث قطار حومه ای شهر جدید مجلسی به کلانشهر اصفهان بیان داشت:در مرداد ماه امسال  تمام شرکت های کشتیرانی کانتینر های خودشان را خالی کردند واز ایران بردند و ما را به سمتی بردند که دیگر برای ‌جابجایی بار کانتینر نداشته باشیم اما با همت صنعتگران داخلی کانتینر های چند منظوره استاندارد برای جابجایی روی کشتی، قطار و کامیون ساخته شد.

وی با بیان اینکه تولید ریل از سالها پیش در شرکت ذوب آهن اصفهان در دست بررسی  بود اظهار داشت به لطف الهی و تلاش صنعتگران وکارکنان ذوب آهن اصفهان تولید ریل در این شرکت محقق شده و ماه گذشته اولین محموله ریل تولید داخل برای استفاده در خطوط اصلی راه آهن ایران از اصفهان بارگیری شد.

اسلامی با اشاره به اینکه برای توسعه زیرساخت ها باید بدون وابستگی به خارج اقدامات خودمان را پیش ببریم گفت:در بخش ریلی در سال گذشته۲۷ اسفند ماه با دکتر نوبخت سند استفاده از تبصره ۱۸را برای بیش از هزار دستگاه واگن باری ، ریلی و مسافری قرار داد کردیم و به رغم همه مشکلات در سال ۹۸ شاهد توقف خط تولید یا بیکاری کارگران نبودیم وهمه کارخانه ها سفارش داشتند.

وزیر راه و شهر سازی در ادامه از پیشرفت های بخش هوایی یاد کرد و اظهار داشت:در بخش هوایی صنعت هوایی توانست خودش را با وجود تحریم ها در یک سیر متفاوتی قرار داده و ناوگانش را به حد اکثر آمادگی برساند و جدول عملکرد ایرلاین هادر این روز ها حاکی از پرواز های منظم و کم شدن تاخیر هاست و بی انضباطی گذشته امروز بسیار کم است مگر حادثه ای رخ داده باشد.

وی از پیشرفت های حوزه شناوری نیز یاد کرد و اذعان داشت:در مرداد ماه امسال  تمام شرکت های کشتیرانی کانتینر های خودشان را خالی کردند واز ایران بردند و ما را به سمتی بردند که دیگر برای ‌جابجایی بار کانتینر نداشته باشیم اما با همت صنعتگران داخلی کانتینر های چند منظوره استانداردبرای جابجایی  روی کشتی ،قطار  و کامیون ساخته شد.

اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی به ایجاد ریل پایه در شهر ها توجه دارند و متصل کردن شهر ها با ایجاد ایستگاه های تبادل از راهبردهای این وزارتخانه است زیرا کمک می کند تا بهره وری افزایش و سوخت کاهش یابد وپروژه قطار حومه ای شهر جدید مجلسی از این دست پروژه هاست.

وی در ادامه به برخی پروژه های آینده اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه های آینده به طول ۲۵ کیلومتر ریل شهر هشتگرد است که باعث اتصال شهرجدید هشتگرد به راه آهن شهری تهران خواهد بود.همچنین تا پایان سال ۹۹ راه آهن بهارستان و گلبهار مشهد به سرانجام میرسد و خط اول راه آهن میانه به بستان آباد به طول ۱۷۰ کیلومتر در هفته آینده با حضو رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

وزیر راه و شهر سازی گفت: امید است در آینده نزدیک پروژه کنار گذر شرق اصفهان نیز به عنوان طرحی حیاتی و بزرگ مورد بهره برداری قرار گیرد.

اسلامی در پایان به اجرای طرح ملی مسکن اشاره کرد و گفت: ثبت نام متقاضیان این طرح در برخی ا ز استانها آغاز شده که بر اساس آن در برخی شهر ها زمین مسکن در اختیار متقاضی قرار میگیرد تا به صورت شخصی برای ساخت مسکن اقدام نمایند و در برخی شهر ها نیز متقاضی برای شرکت در این طرح به شرکت های ساخت مسکن معرفی می شوند.

به گزارش موج؛  قطار حومه ای شهر جدید مجلسی شامل ۸ واگن به ظرفیت ۸۰۰نفر و۱۲۰ کیلومتر سرعت با صرف بیش از هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و همکاری فولاد مبارکه و شهر جدید مجلسی به طول 52 کیلومتر حد فاصل  این شهر واقع در شهرستان مبارکه تا شهر جدید بهارستان اجرا می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها