موج

وزیر ارشاد در یزد؛

وزیر ارشاد در یزد از مسئولان اوقاف و امور خیریه خواست، زمینه استفاده از موقوفات برای تقویت حوزه فرهنگ به خصوص کارآفرینی در زمینه‌های مختلف فرهنگ و هنر را فراهم آورند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سیدعباس صالحی وزیر ارشاد در نشست مدیران دستگاه‌های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان یزد اظهار کرد: با توجه به اولویت‌هایی مانند مردمی کردن فرهنگ و هنر، تقویت اقتصاد فرهنگ و شفافیت در حوزه فرهنگ، همکاری دستگاه‌های هم خانواده در تحقق این اهداف تاثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: هرچقدر نقاط اتصال دستگاه‌های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش پیدا کند، آنها از ظرفیت‌های یکدیگر بهره وری بیشتری برای پیشبرد امور خواهند داشت.

صالحی با تبیین ظرفیت دستگاه‌های هم خانواده ارشاد از مسئولان اوقاف و امور خیریه خواست، زمینه استفاده از موقوفات برای تقویت حوزه فرهنگ به خصوص کارآفرینی در زمینه‌های مختلف فرهنگ و هنر را فراهم آورند و یادآور شد: اوقاف باید موضوع فرهنگ بنیانی و دانش بنیانی را جدی بگیرد و در این زمینه نقش بیشتری ایفاء کند.

همچنین وی در خصوص حوزه کتاب و کتابخوانی یادآورد شد: در حوزه کتاب تجربه انباشته خوبی در ارشاد و نهاد کتابخانه‌ها وجود دارد که زمینه توسعه هرچه بیشتر فعالیت‌های این حوزه را فراهم ساخته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها