موج

هاشم میرزانژاد خبر داد؛

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی پارس آباد از ورود پرنده گان مهاجر و گونه حمایت شده به تالاب های مغان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم میرزانژاد ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی پارس آباد گفت: از زمان آغاز نخستین بارش‌های پاییزه گونه های مختلف پرندگان مهاجر و گونه حمایت شده غاز پیشانی سفید کوچک وارد تالاب های مغان شدند.

وی با اشاره به آغاز فصل مهاجرت پرندگان گفت: از زمان آغاز نخستین بارش‌های پاییزه در مناطق سردسیری روسیه و شمال اروپا، تعداد کثیری از گونه‌های مختلف پرنده، تالاب‌ها و آب‌بندها و مزارع کشاورزی شهرستان پارس آباد را برای زمستان‌گذرانی انتخاب می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی پارس آباد ادامه داد: شهرستان پارس آباد به عنوان نخستین شهرستان در مسیر کریدور مهاجرت پرندگان قرار گرفته است و تعداد کثیری از گونه‌های مختلف پرنده در تالاب‌ها، آب‌بند‌ها، شالیزارها، حاشیه رودخانه‌ها و مزارع این شهرستان برای استراحت و زمستان‌گذرانی فرود می‌آیند.

میرزانژاد افزود: در بین این پرندگان گونه‌ای با ارزش از لحاظ بین‌المللی به نام غاز پیشانی سفید کوچک وجود دارد که از جمله گونه‌های حفاظت شده جهانی است و در حال حاضر جهت حفاظت از آن کارگروهی بین المللی به نام کارگروه حفاظت و تدوین برنامه عمل گونه غاز پیشانی سفید کوچک زیر نظر موافقتنامه پرندگان آبی مهاجر آفریقا- اوراسیا (UNEP/AEWA) تشکیل شده است که وضعیت گونه را در سطح جهان بررسی می کند.

وی افزود: غاز خاکستری ، غاز پیشانی سفید کوچک و بزرگ ، خوتکا، اردک سر سبز ، اردک ارده ای ، اردک سر حنایی، کفچه نوک ، کشیم کوچک ، چنگر ، باکلان کوچک، باکلان بزرگ، سهره، حواصیل و بوتیمار ‌پیش قراولان پرندگان مهاجر به منطقه هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها