موج

احمد نفیسی مطرح کرد؛

مدیرکل سیاسی و انتخابات استان هرمزگان گفت: انتخابات در شکل دهی رفتار حوزه بین الملل نسبت به کشور و همچنین در روابط کشور با دنیا تاثیر گذار است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد نفیسی  مدیرکل سیاسی و انتخابات هرمزگان در سومین روز همایش سراسری هیأت‌های اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در مشهد مقدس برگزار شد، به بعضی از چالش های حقوقی بندهایی از قانون انتخابات و تفاوت نظارت استصوابی واستطلاعی و نحوه چینش اعضای هیئت اجرائی انتخابات اشاره کرد.

وی گفت: تعامل بین سه رکن اصلی انتخابات، (هیئت نظارت _ هیئت اجرائی و هیئت بازرسی) باید جوری باشد که انتخابات را با حضور حداکثری برگزار کنیم. 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استان هرمزگان با بیان اینکه انتخابات نقطه اتصال سیاست خارجی با سیاست داخلی است،  اذعان داشت: انتخابات در شکل دهی رفتار حوزه بین الملل نسبت به کشور و همچنین در روابط کشور با دنیا تاثیر گذار است.

نفیسی افزود: انتخابات می تواند در حوزه سیاست بین الملل جایگاه کشور را ارتقاء دهد و به همین دلیل روند برگزاری انتخابات از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی انتخابات را تعیین کننده در پیوند زدن مردم با تعیین سرنوشت کشور دانست و عنوان کرد: انتخابات به درستی نقش مردم در تعیین سرنوشت خود و کشور را نشان می دهد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استان هرمزگان خاطرنشان کرد: مشارکت و حضور بیشتر مردم در انتخابات نشان از این دارد که اراده اکثریت مردم در کشور  حاکم خواهد شد و این وظیفه فرمانداران است که مردم را از حقوق خود آگاه کنند.

نفیسی اظهار کرد: در کنار آماده سازی زیرساخت های مورد نیاز برگزاری انتخابات، فرمانداران و بخشداران وظیفه انتقال مفهوم و اهمیت حضور در پای صندوق های رای به بدنه جامعه و تشویق و ترغیب مردم برای مشارکت حداکثری را دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها