موج

شهرام محسنی مطرح کرد؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین از فعالیت 9 واحد گلخانه ای در شهرستان نمین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام محسنی ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین گفت: 9 واحد گلخانه ای در شهرستان نمین با مساحت 24 هزار متر مربع فعال هستند.

وی بیان کرد: شهرستان نمین سالانه بیش از 500 تن انواع محصولات گلخانه ای نظیر خیار، گوجه فرنگی و توت فرنگی را تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین اضافه کرد: در حال حاضر 3 هزار متر مربع از گلخانه های شهرستان به تولید نشاء گیاهان دارویی اختصاص یافته است که بیش از 400 هزار عدد نشاء انواع گیاهان دارویی شامل گل گاو زبان، آویشن، بادرنج بویه، مریم گلی و سرخارگل در آنها تولید و در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

محسنی افزود: هم اکنون 4 واحد گلخانه ای با مساحت 13 هزار متر مربع نیز در شهرستان نمین در حال احداث است که در زمینه تولید محصولات سبزی و صیفی و گیاهان زینتی فعالیت خواهند کرد و با بهره برداری از این واحدها مساحت گلخانه های شهرستان بالغ بر 35 هزار متر مربع خواهد شد.

وی صرفه جویی در مصرف آب، افزایش تولید در واحد سطح، تولید بیش از یک محصول در طول سال، عدم وابستگی تولید به شرایط محیطی و امکان بازار یابی مناسب اشتغال زائی بیشتر در واحد سطح را از مزایای کشت گلخانه ای عنوان کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها