موج

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران برای جابه جایی و مقاوم سازی واحد‌هایی که در حریم و بستر رودخانه‌ها بنا شده تسهیلات ویژه پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، محمد خانی نوذری اظهار داشت:  سالانه بر اثر سیلاب بسیاری از واحد‌های مسکونی استان در حریم و بستر رودخانه‌ها دچار خسارت می‌شوند و در سیلاب اخیر ۴۰۰ واحد مسکونی در شهرستان‌های بهشهر و گلوگاه خسارت وارد شد.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای جابه جایی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی که در حریم و بستر رودخانه‌ها بنا شده است تسهیلات ویژه پرداخت می‌کند.

نوذری تصریح کرد : این تسهیلات ویژه شامل پرداخت وام بلاعوض ۱۵ میلیون تومانی، صدور پروانه، نقشه و مجوز کاربری مسکونی رایگان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران بیان داشت : افرادی که در حریم و بستر رودخانه واحدهای مسکونی احداث کرده اند در صورتی که زمین در مکانی دیگر داشته باشند این اداره کل مجوز کاربری رایگان برای ساخت واحدهای جدید را صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه به جابه جایی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی در حریم و بستر رودخانه‌ها تسهیلات کم بهره و بلاعوض پرداخت می‌شود ،گفت: این تسهیلات کم بهره در روستا‌ها۴۰ و در شهر‌ها ۵۰میلیون تومان است.

نوذری افزود: برای ساخت واحد‌های مسکونی بیش از یک سقف نیز تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها