موج

مخترع هرمزگانی در گفتگو با موج:

مدیر شرکت کوشا الکترونیک دریا گفت: ساخت دستگاه نمایشگر چند منظوره شناورهای دریایی روی موبایل، تبلت یا لب تاب کاپیتان های کشتی نصب می شود و وضعیت کشتی را مخابره خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهرداد قاسمی مدیر شرکت کوشا الکترونیک دریا در حاشیه نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید هرمزگان با اشاره به این‌که در حوزه ساخت دستگاه‌های الکترونیکی در حال فعالیت هستم، ابراز کرد: ساخت دستگاه نمایشگر چند منظوره شناورهای دریایی را از تیرماه سال 98 آغاز و در مدت 4 ماه پس از شروع، به اتمام رساندیم.

وی در خصوص ویژگی‌های اجرایی که این دستگاه چند منظوره داراست، گفت: نمایش زاویه سکان، قطب نمای دیجیتال، نمایش دور موتور، نمایش حرارت‌های موتورهای حرکتی، نمایش گردش آب موتورها، دمای محیط بیرون، دمای محیط موتورخانه، شیب شناور نسبت به سطح دریا و ضبط تصویر تا آخرین لحظه از جمله قابلیت‌هایی است که این نمایشگر چند منظوره داراست.

وی در بخش دیگری از صحبت ها خود به جعبه سیاه این نمایشگر چند منظوره شناورهای دریایی اشاره کرد و گفت: این نمایشگر مجهز به یک لنز دوربین است که در یک هارد ضد آب و روکشی است و قابلیت ضبط تصویر و صدا را تا آخرین لحظه دارد.

مدیر شرکت کوشا الکترونیک دریا، با بیان این‌که این نمایشگر مجهز به سنسورهای بروز و دقیق است، اذعان داشت: این نمایشگر مجهز به یک سری سنسور است که تشخیص می دهد شناور در چه وضعیتی از سلامت قرار دارد.

اتاق فرمان کشتی

قاسمی به دیگر ویژگی‌های مهم این دستگاه اشاره کرد و ادامه داد: این نمایشگر روی موبایل، تبلت یا لب تاب کاپیتان یا ناخدای کشتی نصب می شود و فرد به راحتی می تواند در اتاق استراحت هم از جزییات شناور باخبر شود و از استرس اینکه شناور در چه موقعیتی است، کاهش می دهد.

بنا بر گفته های قاسمی برآورد هزینه های این نمایشگر چند منظوره شناورهای دریایی هنوز محاسبه نشده است و تمام هزینه های ساخت این نمایشگر بر عهده مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بوده است.

وی اضافه کرد: ویژگی نمایش گردش آب رادیاتور موتورها از جمله ویژگی هایی‌ست که به تازگی بر روی این نمایشگر ها نصب شده و مزیتش پیشگیری از آسیب دیدگی و خرابی موتور است.

قاسمی گفت: امروز اولین روزی است که این دستگاه را به نمایش می گذاریم، دستگاه روی شناور دیگر نصب و تست شده و جواب داده است و به دنبال ثبت آن هستیم.

وی در پایان گفت: ما یک تیم چهار نفره متشکل از کاپیتان کشتی، الکترونیک کار، برنامه نویس و برق صنعتی کار هستیم که توانستیم با هماهنگی به این اختراع بزرگ دست بیابیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها