موج

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان گفت:تعمیرات اساسی مجتمع بنزین سازی در شرکت پالایش نفت اصفهان در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قزوینی زاده بیان داشت: به منظور تعمیرات اساسی، انجام عملیات قطع خوراک سه واحدNHTو CCR و ISOMERZATION مجتمع بنزین سازی شرکت پالایش نفت اصفهان انجام شد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار است که  مجتمع بنزین سازی پالایشگاه، به طور کامل تعمیرات اساسی می شود، به اهمیت خاص  این دوره از تعمیرات اساسی اشاره کرد و اظهار داشت: ارتفاع تجهیزات،گستردگی و تنوع تجهیزات، حساسیت عملیاتی واحد و محدودیت فضای کاری در بخش حمل  ونقل تجهیزات،  کار را ویژه تر از تعمیرات اساسی  دیگر واحدهای عملیاتی نموده است.

علیرضا قزوینی زاده  افزود: بر اساس پیش بینی ها  تعمیرات اساسی این واحدها ، ۲۲شبانه روز  طول خواهد کشید،  اما سعی ما بر این است که با استفاده از تمام امکانات نیروی انسانی و تجهیزات،  این مدت زمان را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه انجام این تعمیرات توسط۱۵۰۰ نفر از کارکنان  پالایشگاه  ونیروهای پیمانکاری مجرب  انجام می گردد،  اظهار داشت: شرکت پالایش نفت اصفهان ۱۸   واحد عملیاتی دارد که تعمیرات اساسی هر یک از این واحدها، بر اساس برنامه زمانبندی، به صورت جداگانه و یا همزمان انجام می‌شود.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان  گفت: مجتمع بنزین سازی شرکت پالایش نفت اصفهان در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ با حضور معاون رئیس جمهور به بهره برداری رسید؛  این در حالی بود که دشمن با تحریم ها  سعی داشت تلاش شبانه روزی متخصصان کشور عزیزمان ایران را  خدشه دار کند.

گفتنی است؛ ساخت شرکت پالایش نفت اصفهان پیش از انقلاب آغاز و پس از انقلاب راه‌اندازی شد. ظرفیت اولیه این پالایشگاه ۲۰۰ هزار بشکه در روز است که سال‌های پس از جنگ ظرفیت آن افزایش یافت و حتی به ۳۸۵ هزار بشکه در روز نیز رسید. هم‌اکنون ظرفیت تثبیت شده پالایشگاه اصفهان روزانه ۳۷۵ هزار بشکه نفت خام است و حدود ۲۲ درصد از بنزین مورد نیاز کشور را تامین می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها