موج

محمدرضا عدالتخواه

رئیس کل دادگستری استان همدان در آیین تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به اینکه دستگاه قضا، ملجأ و پناه مردم است، از چگونگی خدمت به ارباب رجوع سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدرضا عدالتخواه،  رئیس کل دادگستری استان همدان  در آیین تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به اینکه بخش‌هایی که کار تخصصی قضاوت را انجام می‌دهند باید برای احقاق حق مظلوم از ظالم تلاش کنند، گفت: امر اثبات ادعا از موضوعات مهم در مقوله قضاوت است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضا ملجأ و پناه مردم است ابراز کرد:  رفع ظلم و ستم باید در صدر امور قرار گیرد تا ملجأ و پناهگاه درستی برای مردم باشیم.

رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه در جرایم بدوی گواهی پزشکی قانونی کمک‌کننده و مهم  است، گفت: گواهی پزشکی قانونی باید دقیق، متقن و از تمام زوایا بررسی شده باشد.

عدالتخواه با تاکید بر اینکه پزشکان در سازمان پزشکی قانونی باید دقیق و با حوصله کار ارباب رجوع را انجام دهند، گفت: اجرای سند تحول قضایی نیازمند تلاش مضاعف و حرکت جهادی است.

رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه خدمت سریع، علمی، توأم با احترام و رعایت کرامات انسانی ضروری است، گفت: مراجعه‌کنندگان به پزشکی قانونی اغلب آسیب‌دیده هستند و باید کار آنها در اسرع وقت و با رعایت کرامات انسانی انجام شود.

وی رسالت دستگاه قضایی را مبارزه با مفاسد درون‌سازمانی اعم از دادسرا، دادگاه، شوراهای حل اختلاف و سازمان‌های تابعه عنوان کرد و گفت: محیط باید عاری از مفاسد و در برخورد با مفاسد درون‌سازمانی هیچ اغماضی صورت نمی‌گیرد و بر اساس این موضوع تکلیف مفاسد برون‌سازمانی نیز مشخص خواهد بود.

عدالتخواه با بیان اینکه صلح و سازش به عنوان یک امر راهبردی باید در دستگاه قضا مورد توجه باشد، عنوان کرد: طرح «کمیته‌های قلوب» در مساجد همدان اجرا می شود.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی‌قانونی کشور نیز بابیان اینکه این سازمان نیازمند تجهیزات با فناوری بالا بوده و تامین آن نیاز به خدمات پشتیبانی دارد، اظهار داشت: با توجه به تحریم برای تامین برخی تجهیزات نیازمند حمایت مالی بیشتری هستیم.

سید امیرحسین مهدوی گفت: پزشکی قانون همدان دارای سرمایه نیروی انسانی توانمند و تجهیزات به روز بوده به گونه‌ای که می‌تواند بخشی از نیازهای سایر استان ها را به جز ژنتیک فراهم کند.

هیچ بهانه‌ای برای پایین آوردن کیفیت خدمات‌رسانی به مردم قابل قبول نیستمعاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه مسئولان پزشکی قانونی باید در نهضت خدمت‌رسانی به مردم پیشگام باشند، اظهار داشت: هیچ بهانه‌ای برای پایین آوردن کیفیت خدمات‌رسانی به مردم قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه کمتر مدیری ۱۴ سال با سلامت و عزت در یک سمت فعالیت می کند و خودش از دور مدیریت خارج می شود،  افزود: احسان صالح فردی متواضع و صاحب دانش است که با کناره گیری از این مجموعه خارج نشده و در مقام استادی و تخصص رادیولوژی مجموعه را همراهی می کند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز گفت: پزشکی قانونی علاوه بر وظایف ذاتی، میزبان پیکر شهدا نیز بوده است.

سردار مهدی فرجی افزود: پزشکی قانونی ۱۴ شهید مدافع حرم را به امانت نگاه‌داشت و به خوبی ارزش‌گذاری کرد.

مدیرکل سابق پزشکی قانونی استان همدان نیز گفت: عملیات ساخت ساختمان های پزشکی قانونی شهرستان های اسدآباد و تویسرکان ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با همکاری بسیج سازندگی تکمیل می شوند و به بهره برداری خواهند رسید.

علی‌احسان صالح با بیان اینکه ۱۳ سال و ۸ ماه در مسند مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان به خدمت پرداختم، بیان کرد: ساختمان های پزشکی قانونی ملایر در زمینی به مساحت ۵۶۰ مترمربع، نهاوند با مساحت ۳۲۰ مترمربع و کبودرآهنگ با مساحت ۳۲۰ متر و با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت هستند.

وی با بیان اینکه جذب پزشک در پزشکی قانون سخت است اما این امر اتفاق افتاده است، اضافه کرد: تمام مراکز شهرستان های استان همدان فعال هستند و حداقل های لازم برای فعالیت آنها فراهم شده است.

در این مراسم از خدمات ۱۴ ساله علی احسان صالح تقدیر و آرتین کمالی به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی همدان معرفی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها