موج

از ابتدای سال جاری تاکنون؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان از پرداخت 5 میلیارد تومان کمک هزینه ازدواج به مددجویان این کمیته، طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، جاسم محمدی فارسانی، گفت: کمیته امداد لرستان از ابتدای سال 98 تاکنون، 50 میلیارد ریال معادل 5 میلیارد تومان کمک هزینه ازدواج به نوعروسان مددجوی تحت پوشش پرداخت کرده است.

وی، تصریح کرد: یک هزار و 200 نوعروس از این کمک هزینه بهره مند شده اند و از کل این مبلغ، 500 میلیون تومان توسط خیران اهدا و مابقی از محل هدفمندی یارانه ها و اعتبارات دولتی تامین شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان، اظهار داشت: در راستای ترویج ازدواج آسان و پایدار و کمک به توانمندسازی خانوارها از طریق پرداخت تسهیلات و آموزش به زوج‌های جوان تحت حمایت کمک‌هزینه بلاعوض جهیزیه، وام قرض‌الحسنه و اشتغال پرداخت می‌شود.

برای مددجویان کمیته امداد لرستان مشاوره پیش از ازدواج برگزار می کنیم

او با تأکید بر نقش و اهمیت مشاوره پیش از ازدواج به جوانان و خانوارهای تحت حمایت گفت: برای زوجین دوره‌های آموزش مشاوره فردی و گروهی خانواده، مهارت‌های زندگی و راهکارهایی باهدف خوداتکایی و توانمند سازی فکری در زمینه اشتغال و گسترش فرهنگ کارآفرینی برگزار می‌شود.

فارسانی به نحوه دریافت خدمات جهیزیه و تسهیلات مرتبط با نوعروسان اشاره کرد و گفت: دریافت‌کنندگان این خدمات شامل فرزندان دختر و پسر، خانواده‌های تحت پوشش، زنان سرپرست خانوار ازدواج مجدد و دختران نیازمند غیر تحت پوشش مددکاری هستند.

نیکوکاران و خیرین این کد خدماتی را شماره گیری کنند

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به اینکه یک هزار و 473 نوعروس استان در نوبت دریافت کمک‌ هزینه ازدواج هستند افزود: اعتبار مورد نیاز برای انجام این امر 6 میلیارد و 300 میلیون تومان است که خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد یا شماره‌گیری #۰۶۶*۸۸۷۷* در این امر خداپسندانه شرکت نمایند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها