موج

مسئول پیشگیری و کنترل دیابت مرکز بهداشت استان اصفهان:

مسئول پیشگیری و کنترل دیابت مرکز بهداشت استان اصفهان گفت:براساس اعلام وزارت بهداشت، شیوع دیابت در استان اصفهان ۱۱ درصد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، رامش حسین خانی به مناسبت روز جهانی دیابت در جمع اصحاب شیوع دیابت در افراد بیش از 25 سال در استان اصفهان11 و 69 صدم درصد است.

وی افزود:حدود 50 درصد از بیماران دیابتی از بیماری خود مطلع نیستند و شیوع دیابت در بانوان بیشتر از آقایان است.

حسین خانی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر را در استان غربالگری کرده ایم که ۱۲۶ هزار نفر بیمار دیابتی شناسایی شده اند، در حالی که حدود ۳۸ درصد آنها از بیماری خود اطلاعی نداشتند.

مسئول پیشگیری و کنترل دیابت مرکز بهداشت استان اصفهان ادامه داد: درحال حاضر ۵۴۰ هزار نفر پیش دیابتی در استان اصفهان شناسایی شده اند که با احتساب بیماران دیابتی، نزدیک به یک میلیون نفر در استان در معرض عوارض بیماری دیابت قرار دارند.

7700 نفر تحت پوشش موسسه خیریه دیابت در استان اصفهان هستند

رئیس مرکز دیابت استان اصفهان گفت: 7700 نفر تحت پوشش موسسه خیریه دیابت در استان اصفهان هستند.

محمد علیعطایی با بیان اینکه 7700 نفر تحت پوشش موسسه خیریه دیابت استان اصفهان هستند،گفت:ورود سازمان های مردم نهاد به بجث دیابت بسیار مهم است و ما 20 سال است که در این زمینه به افراد دیابتی خدمت رسانی می کنیم.

وی با اشاره باینکه شعار موسسه ما آموزش، کنترل و پیشگیری از بیماری دیابت است، افزود:از جمله فعالیت های این موسسه ملاقات با همه استانداران و شهرداران قبل و منونی می باشد و اساتید در فرهنگسراهای شهرداری و مساجد به آموزش و سخنرانی در ارتباط با دیابت پرداخته اند.

رئیس مرکز دیابت استان اصفهان با بیان اینکه قند خون ناشتا تا 99 طبیعی است و از 100 تا 125 مستعد دیابت و از 126 به بالا دارای دیابت است، گفت: تلاش بر این است که افرادی که مستعد دیابت هستند را با رژیم غذایی به موضع اول برگردانیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها