موج

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، از مختومه شدن بیش از 50درصد دعاوی کارگری این استان از طریق صلح و سازش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، علی آشتاب، گفت: بیش از 50 درصد دعاوی کارگری لرستان با صلح و سازش مختومه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تصریح کرد: از ابتدای سال 98،  پنج هزار و 287 دادخواست کارگری در این اداره کل ثبت گردیده، که از این میزان، چهار هزار و 10 پرونده منجر به صدور رای شده است.

آشتاب، با تاکید بر نقش شوراهای صلح و سازش در کاهش پرونده های کارگری، افزود:‌ این شوراها به منظور حل دعاوی، پیش از طرح در مراجع حل اختلاف به پرونده ها رسیدگی می کنند، به نحوی که از مجموع دو هزار و 554 پرونده ورودی، 54 درصد به سازش منتهی شده است.

وی ادامه داد:‌ مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی ناشی از اجرای مقررات قانون کار و سایر مقررات تبعی، موافقتنامه های کارگری و پیمان های دسته جمعی میان کارگر و کارفرما تشکیل شده اند.

علی آشتاب با اشاره به فعالیت 18 هیات تشخیص و 11 هیات حل اختلاف در لرستان گفت:‌ ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده که در این راستا دولت باید نقش سیاست گذاری، نظارت و حمایت قانونی را ایفا کند تا فضای کسب و کار با همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دور نگه داشته شود.

28 هزار کارگر در تعاونی های لرستان مشغول به کار هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تاکید کرد: در حال حاضر، تعداد تعاونی‌های فعال لرستان به دو هزار و 805 واحد رسیده که حدود 28 هزار نفر در این تعاونی ها مشغول به کار هستند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها