موج

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان خبر داد

مدیر حوادث و فوریت پزشکی استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۲ نفر در سطح استان اصفهان با گاز منوکسیدکربن مسموم شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غفور راستین بیان داشت: ۱۵۲ نفر در سطح استان با گاز منوکسیدکربن از ابتدای امسال تاکنون مسموم شدند که ۷۰ درصد از آنها مربوط به شهرستان اصفهان بودند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته مسمومیت با CO تعداد ۴۴۵ نفر را راهی بیمارستان کرد و جان ۲۶ نفر را در استان اصفهان گرفت.

راستین افزود: در این مدت بیشترین موارد مسمومیت CO با ۲۱۱ مصدوم و ۷ فوتی مربوط به شهر اصفهان و پس از آن خمینی شهر با ۴۸ مصدوم و نجف آباد با ۵۳ مصدوم و ۴ فوتی بوده است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز در استان اصفهان ۱۵۲ نفر دچار مسمومیت با منوکسیدکربن شدند که از این تعداد ۱۲۴ نفر توسط واحدهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل و ۲۲ نفر به صورت سرپایی با تلاش پرسنل ۱۱۵ در محل حادثه درمان شدند؛ ۶ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

راستین خاطرنشان کرد: در این مدت شهر اصفهان با مجموع ۱۰۶ مورد مسمومیت با CO شامل ۸۹ مورد بستری در بیمارستان، ۱۳ درمان سرپایی و ۴ نفر فوتی ۷۰ درصد کل مسمومیت های با منوکسیدکربن در استان اصفهان را به خود اختصاص داد.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون از مجموع مسمومیت های با CO در استان ۵۱ درصد مردان، ۴۰ درصد زنان و ۹ درصد کودکان بودند.

راستین افزود: ۱۱ درصد از مجموع این افراد تا ۱۰ سال، ۱۶ درصد ۱۱ تا ۲۰ سال، ۲۱ درصد ۲۱ تا ۳۰ سال، ۲۴ درصد ۳۱ تا ۴۰ سال، ۱۴ درصد ۴۱ تا ۵۰ سال، ۸ درصد ۵۱ تا ۶۰ سال، ۴ درصد ۶۱ تا ۷۰ سال و یک درصد بالاتر از ۷۰ سال سن داشتند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: ۳۰ درصد از حوادث مسمومیت با CO در استان بر اثر استفاده از ذغال برای گرم کردن اتاق، ۱۱ درصد استفاده از گاز پیک نیک و ذغال در چادر، ۲۱ درصد اشکال در دودکش بخاری، ۱۷ درصد اشکال در آبگرمکن، ۹ درصد روشن کردن گاز پیک نیک داخل خودرو و ۹ درصد بر اثر استفاده از گاز پیک نیک برای گرم کردن مغازه یا اتاق بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها