موج

علیرضا صفا ایسنی در گفتگوی با موج؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: توصیه مدیریت بحران استان به مردم مناطق زلزله زده، رعایت اصول ایمنی، اسکان در کمپ های اضطراری و دوری از بافت های فرسوده روستایی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا صفا ایسینی مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ضمن توصیه به مردم مناطق زلزله زده در خصوص رعایت اصول ایمنی، اذعان کرد: بنا به گزارش مرکز لرزه نگاری کشور موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی ۴/۲ در مقیاس ریشتر شمال شرق لمیزان از توابعه شهرستان بندرلنگه را لرزاند که در روستاهای بستک و خمیر نیز این زمین لرزه احساس شد و این مناطق را تحت تاثیر قرار داد.

وی اضافه کرد: این زمین لرزه در طول جغرافیایی ۵۵/۱۲ و عرض جغرافیایی ۲۷/۱۵ و عمق ۸ کیلومتری به وقوع پیوست. 

*خسارت جانی نداشتیم

صفاایسینی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این زمین لرزه خسارات جانی در پی نداشته و خسارت های دیگر نیز در دست بررسی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تصریح کرد: گروه های ارزیاب همچنان در منطقه حضور دارند و در حال پالایش وضعیت موجود هستند که اگر خانواده ای از قلم افتاده و نیاز به اسکان دارند این امر سریعٱ انجام گیرد. 

کمپ

*برپایی کمپ های اسکان اضطراری

صفاایسینی با اشاره به برپایی کمپ به منظور اسکان اضطراری ساکنان مناطق زلزله زده، افزود: تعداد 260 تخته چادر به منطقه اعزام و کمپ هایی به همین منظور برپا شده است.

وی با بیان اینکه تمامی  دستگاه های متولی در آماده باش کامل هستند،  بیان کرد: تاکنون تعداد چادر های ارسالی به منطقه تحت تاثیر زمین لرزه افزایش یافته و در صورت نیاز جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد که چادرهای بیشتری را مناطق مورد نظر ارسال کند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها