موج

خلیل نیکشاد خبر داد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از احداث 8 شهرک گلخانه ای در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، خلیل نیکشاد ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر 8 شهرک گلخانه ای در شهرستان‌های مختلف این استان در حال احداث و راه اندازی است.

وی افزود: پس از ایجاد زیر ساخت‌های لازم از سوی دولت برای شهرک های گلخانه ای،  این شهرک‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران بخش خصوصی  قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل پرداخت تسهیلات به این واحدها با نرخ سود پائین و از محل تبصره ۱۸ را یادآور شد و افزود: امسال نیز با توسعه کشت گلخانه‌ای و افزایش تولید و زنجیره آن در زیربخش‌های کشاورزی سعی داریم تا آمار اشتغال امسال  تحقق بخشیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: طی یک سال گذشته نسبت به فعال کردن ۱۲۰ طرح و پروژه راکد و نیمه فعال در بخش کشاورزی اقدام و این واحدها به چرخه تولید بازگشته‌اند.

وی افزود: در این مدت طرح‌ها و پروژه‌های شاخص جهاد کشاورزی را مورد پیگیری و هدفگذاری قرار دادیم که بخش عظیمی از این پروژه‌ها به سرانجام رسیده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل برنامه شاخص این سازمان را شناسایی و فعال کردن طرح‌های راکد و نیمه فعال اظهار کرد: تلاش بر این بوده تا این پروژه‌ها را که در ۱۰ سال گذشته غیرفعال بودهاند شناسایی و فعال کنیم  و در این راستا  ۱۲۰۰ طرح در سال گذشته در بخش دام و طیور، صنایع تبدیلی و واحدهای فناوری شناسایی و با حمایت‌های مختلف صورت گرفته از صاحبان آن‌ها از جمله ارایه تسهیلات سرمایه درگردش این واحدها فعال و به چرخه تولید بازگشتند.

نیکشاد از راه‌اندازی دوباره ۶ طرح راکد کشاورزی و تولیدی شهرستان خلخال در سال جاری خبر داد و افزود: علاوه بر تلاش برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی کشاورزی جدید، در سال جاری ۲ واحد مرغداری با ظرفیت ۴۰ تولید هزار قطعه و یک طرح دامداری با ظرفیت ۹۰ رأس گاو شیری و با ظرفیت اشتغال ۱۵ نفر  فعال شد.

وی اظهار داشت: در سال جاری سه طرح دامداری جدید با تسهیلات ۱۳ هزار میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و زمینه ایجاد ۱۲ فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی این شهرستان فراهم شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل از افزایش گلخانه‌های تولید گل رز هلندی خلخال از چهار هزار و ۵۰۰ متر در سال ۹۵ به ۳۲ هزار متر و با ظرفیت دو میلیون و۵۰۰ هزار بوته در هر دوره در سال جاری با راه اندازی هفت  گلخانه تولید این گل گرانبها خبر داد و افزود: با توجه به شرایط مطلوب آب و هوایی منطقه و استقبال    سرمایه‌گذاران از طرح‌های گلخانه‌ای هم اکنون این شهرستان تبدیل به قطب اول تولید گل رز هلندی در استان اردبیل شده است.

 

نیکشاد اقدامات شاخص را در این زمینه توجه به تنوع‌بخشی الگوی کشت و توسعه سامانه نوین آبیاری اعلام و خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۵۰ درصد رشد برنامه و اجرای طرح‌ها را در این حوزه شاهد بودیم به طوری که در یک هزار و ۲۸۸ هکتار از اراضی استان سامانه‌های نوین آبیاری اجرا شد.

وی  ادامه داد: در ۱۵ هزار هکتار از اراضی استان اردبیل مطالعه و اجرای پروژه سامانه نوین آبیاری را هدفگذاری کردیم که امیدواریم در سال‌جاری و سال آینده این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل از حمایت از طرح های پرورش گیاهان دارویی در استان اردبیل خبرداد و گفت: با حمایت‌های صورت گرفته دراین بخش هم اکنون ۱۲ هکتار از اراضی کشاوری در مناطق مختلف این استان به کشت و پرورش انواع گیاهان دارویی اختصاص داده شده است .

نیکشاد گفت: در راستای حمایت از مجریان طرح های پرورش گیاهان دارویی در ازای ایجاد هریک هکتار مزرعه گیاهان دارویی ۱۵ میلیون ریال کمک مالی بلاعوض در اختیار مجریان این طرح‌هاگذاشته می‌شود .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها