موج

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اعلام کرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از واگذاری 10 هزار هکتار زمین وقفی برای کشاورزی و ایجاد اشتغال در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدحسین بلک در جمع اصحاب رسانه گفت: حدود ۱۰ هزار هکتار زمین وقفی در استان اصفهان وجود دارد که این زمین ها توسط واقفان در اختیار دهک های پایین جهت توسعه کشاورزی و ایجاد اشتغال گذاشته شده است.

وی با اشاره به ارکان شکل‌گیری شخصیت هر فردی بیان کرد: در شکل گیری شخصیت هر فردی سه رکن محیط، مربیان و و همچنین وراثت تاثیر گذار هستند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین بلک افزود: امروزه رکن دیگری به نام رسانه در شکل‌گیری شخصیت انسان‌ها به این ارکان  اضافه گردیده که نقش مهمی را در زندگی انسان‌ها ایفا کرده و شکل گیری شخصیت افراد را تحت تأثیر قرار می دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان داشت: وقف یک کلمه پر معنا و مفهوم است که به لحاظ لغوی ریشه  آن به معنی متوقف کردن است.

وی ادامه داد: همه چیز در اطراف ما در حال تمام شدن است و در واقع با وقف کردن می توان از زوال و نابوی  سرمایه‌ها جلوگیری کرد و برای همیشه این ثروت در حال جریان باشد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین بلک گفت: کارکردهای وقف بسیار گسترده است که در این راستا سند گام دوم انقلاب یکی از اسناد مهم بالادستی به شمار می‌رود که جامعه باید آن را نقشه راه خود  و بر اساس آن حرکت کند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری سند گام دوم انقلاب را به عنوان یک سیاست‌گذاری مشرف بر همه ارکان معرفی کرده‌اند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین بلک گفت: حدود ۱۰ هزار هکتار زمین وقفی در استان وجود دارد که توسط واقفان در اختیار افراد کم درآمد و دهک های پایین در استان برای کشاورزی گذاشته شده تا از این راه با ایجاد اشتغال، امرار معاش کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطر نشان شد: همچنین در آسیب‌های اجتماعی یکی دیگر از موضوعاتی که  با آن مواجه هستیم، مسأله تأمین مسکن است به همین دلیل در حال حاضر حدود ۴ هزار واحد مسکونی در بسترهای وقفی وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها