موج

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان مطرح کرد:

در نشست اتاق بازرگانی با اندیشکده تدبیر آب اتاق کرمان ایجاد دفتر نمایندگی مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب در اتاق بازرگانی اصفهان مطرح گردید.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ضمن ارائه پیشنهاد ایجاد دفتر نمایندگی مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب در اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد: از آنجا که زاینده رود به عنوان تنها رودخانه دایمی فلات مرکزی ایران است، با ایجاد این مرکز می‌توان از تفکرات و فعالیت های جزیره‌ای در حوزه آب جلوگیری کرد و با ایجاد یک مرکز واحد و تجمیع تحقیقات به نتایج مطلوب دست یافت. 

حمیدرضا قلمکاری با اشاره به ماده های 2 و 3 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار گفت: در این قانون دولت موظف شده در تصمیم گیری‌های خود از نهادهای مردمی و تشکل ها بهویژه اتاق‌های بازرگانی مشورت گرفته و از پیشنهادهای آنها بهره مند شود.

وی افزود: بر همین اساس می‌توان با این زیرساخت به پیگیری حکمرانی واحد آب بر منابع آبی کشور پرداخت.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون مطالعات زیادی درباره زاینده رود در اتاق اصفهان انجام گرفته، تصریح کرد: حوضه زاینده رود بسته است و اضافه برداشت ها و نداشتن آبخیزداری در تشدید مشکلات آن نقش داشته و جلوی زاینده بودن آن را گرفته است. همچنین، باید بهره وری بیش از 60 درصد این حوضه را نیزمد نظر قرار داد.

در ادامه رئیس کمیسیون کشاورزی و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مطالبه‌گری و استفاده از جوانان مومن نخبه و متخصص را در حل مشکلاتی که امروزه گریبانگیر کشور است، موثر دانست و گفت: طراحی زیرساخت های درست در حوزه مدیریت منابع و جلوگیری از خروج بی رویه آب می‌تواند در زمینه کمک به حل کم آبی زاینده رود و مشکلات کشاورزان اصفهانی حایز اهمیت باشد.

محمد صادقی راه اندازی اقتصاد کشاورزی را در رفع مشکلات اقتصادی کشور موثر دانست.

دبیر اندیشکده تدبیر آب اتاق کرمان نیز همچنین گفت: در این اندیشکده، اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان پیشرو در حل مشکل زاینده رود شناخته شده و مقرر شد مطالعات این اندیشکده در اختیار اتاق قرار گیرد تا این نهاد مردمی از این مطالعات در کنار تحقیقات خود در نقش اصلاح حکمرانی آب بهره مند شود.

احمدعلوی همچنین خواستار انجام مطالعات دقیق در جلسات شورای عالی آب شد و تاکید کرد: متاسفانه طرح های بدون مطالعه و ارائه راه حل‌های انحصارا دولت محور فوری ناپایدار، محکوم به شکست است و حل مشکل آب کشور نیازمند طراحی پلتفورم اصلاح حکمرانی است.

اتاق بازرگانی اصفهان

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها