موج

پاسخ دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه به اظهارات نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی:

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه در واکنش به نطق میان دستور روز یکشنبه نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس با تأکید بر بی‌طرفی مجریان انتخابات تصریح کرد: طرح ادعاهایی مانند مهندسی انتخابات از سوی وزارت کشور، به بی‌اعتمادی مردم نسبت به فرآیند برگزاری انتخابات و کاهش سرمایه اجتماعی منجر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه اظهارداشت: آنچه در بخش‌هایی از نطق میان دستور حجت‌الاسلام حسینی کیا، نماینده محترم مردم شریف سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخه ۱۲ آبان ماه ۹۸ مجلس به‌عنوان مهندسی انتخابات مطرح شد ایراد اتهام به استانداری کرمانشاه بوده است.

بهرام سلیمانی با بیان اینکه "وزارت کشور به‌عنوان مجری انتخابات، خود را ملزم به رعایت دقیق قانون، حفظ بی‌طرفی در انتخابات و حراست از رأی مردم می‌داند" تأکید کرد: تمامی مدیران وزارت کشور بالأخص فرمانداران و بخشداران به‌عنوان مجریان انتخابات، علاوه بر الزامات و دستورالعمل‌های اداری، ازلحاظ اخلاقی و دینی در همه سطوح خود را ملزم به رعایت نکات پیش‌گفته می‌دانند. فارغ از این مسئله، تاکنون، ملزومات برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، به انحاء مختلف به مدیران دست‌اندرکار امر انتخابات یادآوری شده است.

سلیمانی تصریح کرد: با توجه به ساختارهای قانونی، نظیر حضور معتمدین مردم در هیأت های اجرایی و بازرسی و همچنین نظارت شورای محترم نگهبان بر تمامی روند انتخابات، در عمل امکان مهندسی انتخابات از سوی وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها وجود ندارد.

وی طرح ادعاهایی از این قبیل را موجب بی‌اعتمادی مردم نسبت به فرآیند برگزاری انتخابات و کاهش سرمایه اجتماعی و میل به مشارکت انتخاباتی در میان مردم دانست و اضافه کرد: طرح اتهام، آن‌هم با موضوع مهندسی انتخابات، جفا و ظلمی آشکار به‌نظام، دولت و مسئولان دست‌اندرکار انتخابات است.

سلیمانی افزود: در شرایطی که دشمنان نظام دم از عدم سلامت انتخابات می‌زنند و نظام را به مهندسی انتخابات متهم می‌کنند زیبنده نیست چنین اتهاماتی از زبان برخی افراد در داخل مطرح شود.

دبیر ستاد انتخابات استان‌ همچنین گفت: در شرایطی که کشور بیش از هر چیز به همدلی، وفاق، تعامل و افزایش اعتماد مردم نیاز دارد، طرح اتهامات بدون مبنا و به‌صورت کلی به عالی‌ترین سطوح اداری و سیاسی در یک استان، که نماد و نماینده حاکمیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران است در چه قاموس اخلاقی، سیاسی و دینی می‌گنجد؟!

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه همچنین تأکید کرد: فارغ از ادعای این نماینده، همان‌گونه که تاکنون بارها مورد تأکید قرارگرفته، هر یک از مدیرانِ مجری انتخابات که خلاف اصل بی‌طرفی حرکت نموده و حمایت آن‌ها از نامزدهای انتخاباتی محرز گردد، در هر زمانی حتی روز انتخابات، نسبت به تغییر آنان اقدام خواهد گردید.

 دبیر ستاد انتخابات استان با اعلام آمادگی و همکاری استانداری کرمانشاه برای مقابله با اقداماتی نظیر ورود پول‌های کثیف به عرصه انتخابات تصریح کرد: درصورتی‌که نماینده سنقروکلیایی در مجلس مدارکی مبنی بر ورود پول‌های کثیف به انتخابات در دست دارند، قطعاً می‌تواند با ارائه آن به مراجع ذیصلاح، نسبت به پیگیری ادعای خود اقدام نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها