موج

علیرضا حسین‌نژاد مطرح کرد؛

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: بیش از 28 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علیرضا حسین‌نژاد ، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۲۸ هزار و ۵۰۶ سالمند، تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که قادر به انجام کار و هیچ‌گونه فعالیتی نیستند.

وی با بیان اینکه ۳۸ هزار خانوار مستمری‌بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، افزود: ۱۲ هزار خانوار تحت حمایت از محل تبصره ۱۴ هدفمندی یارانه‌ها وارد چرخه حمایتی این نهاد شده‌اند که با ارائه خدمات حمایتی درصدد توانمندسازی آنها هستیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از ۶۵ میلیارد تومان مستمری در هفت ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت پرداخت شده تا بتوانند بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنند، گفت: رفع نیازهای ضروری خانوار تحت حمایت در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد که با پرداخت مستمری ماهانه می‌کوشیم گرفتاری‌های آنها را کاهش دهیم.

حسین نژاد با اشاره به اینکه خدمات حمایتی کمیته امداد استان اردبیل تنها به پرداخت مستمری ختم نمی‌شود، بیان کرد: خدمات فرهنگی و آموزشی، تأمین مسکن مناسب، جهیزیه، خودکفایی و اشتغال‌زایی و درمان خانوار تحت حمایت از جمله فعالیت‌های کمیته امداد در یاری‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است.

وی با اشاره به اینکه از طریق استعدادسنجی در بین سایر مددجویان و به خصوص فرزندان خانوار تحت حمایت تلاش می‌کنیم زمینه توانمندسازی آنها را فراهم کنیم، اعلام کرد: خوداتکایی خانوار تحت حمایت، یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد استان اردبیل در امر خدمت‌رسانی به آنها است که در این زمینه گام‌های موثری برداشته می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه هر چقدر کمک‌های مردمی در حمایت از اقشار آسیب پذیر افزایش یابد به همان میزان می‌توانیم خدمات گسترده‌تری را به مددجویان استان اردبیل ارائه کنیم، افزود: به دلیل حجم مشکلات اساسی مددجویان تحت حمایت، نیاز مبرم به یاری خیران و نیکوکاران داریم تا پاسخگوی گرفتاری‌های آنها باشیم.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه خدمات این نهاد بر اساس حفظ عزت نفس و کرامت انسانی خانوار نیازمند جامعه ارائه می‌شود، گفت: درصدد هستیم با یاری نیکوکاران و رفع مشکلات اساسی مددجویان اردبیلی مسیر خودکفایی آنها را هموار کنیم.

وی با بیان اینکه نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست فقرا و مستمندان استان اردبیل برسانند، افزود: با استفاده از روش‌های نوین و الکترونیکی، علاوه بر شفاف‌سازی، کمک‌های خیران در اسرع وقت در بین فقرا و نیازمندان توزیع می‌شود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها