موج

هوشنگ ملایی در گفتگوی اختصاصی با موج مطرح کرد؛

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با استناد به پیش بینی های صورت گرفته، گفت: امسال در فصل پاییز شاهد بارش رحمت الهی بیشتری خواهیم بود.

هوشنگ ملایی   مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار موج، به وضعیت آب های ذخیره شده در سد های استان هرمزگان اشاره کرد.

*آغاز سال آبی

ملایی درباره تقسیم بندی سال آبی و وضعیت بارش در هرمزگان اذعان داشت: سال آبی از اول مهر آغاز و تا پایان شهریور ماه سال بعد ادامه خواهد داشت و باید عرض کنم که بیش از یک ماه است که در سال آبی 98-99 هستیم و بحمدالله وضعیت بارش در این استان در فصل پاییز، نسبت به سال های گذشته در وضعیت بهتری قرار دارد.

سال پر آب در هرمزگان

*پیش بینی‌ها

ملایی گفت: طبق پیش بینی هایی که انجام شده است امسال در فصل پاییز شاهد بارش رحمت الهی بیشتری خواهیم بود و این موضوع خبر خوشی برای استان هرمزگان است و می تواند تا حدودی وضعیت آبی استان را بهبود بخشد.

*وضعیت سدهای هرمزگان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان، وضعیت منابع آبی سدهای استان را به تفکیک شرح داد و افزود: سد شمیل-نیان 30 درصد، سد میناب 25 درصد و سد جگین بالای 80 درصد ذخیره منابع آبی را دارد.

سدهای هرمزگان

*سد سرنی

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه خبرهای خوبی در بخش سدهای استان در راه است، به وضعیت سد سرنی نیز اشاره کرد و گفت: عملیات آبگیری سد سرنی در حال انجام است و تاکنون 6 میلیون متر مکعب مخزن سد  آبگیری شده (10درصد) و در آینده ای نزدیک توسط مقامات عالی کشور در قالب طرح الف-ب وزارت نیرو به بهره برداری خواهد رسید.

ملایی گفت: رودخانه سرنی جز حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان محسوب می شود و از قلل بلندترین رشته کوه بشاگرد سرچشمه می گیرد و به دریای عمان می ریزند و محل ساخت سد مخزنی سرنی در استان هرمزگان در ۳۴ کیلومتری جنوب شرقی شهر میناب است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها