موج

ناصر عتباتی:

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی در صیانت از اراضی ملی مصمم است و با تخریب‌کنندگان منابع طبیعی و جنگلی برخورد قانونی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ناصر عتباتی ، رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی گفت: همه مردم در همکاری و هماهنگی با دستگاه‌های متولی باید در بحث حفاظت و صیانت از اموال عمومی و بیت المال چه در امور اراضی و چه در منابع طبیعی ، جنگل‌ها و محیط زیست جدی باشند.

او بیان‌ کرد: اگر دیدگاه مردم و مسئولان درباره حفاظت از عرصه‌های طبیعی اصلاح نشود باز شاهد تخریب و تصرف اراضی ملی خواهیم بود .

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: شعبه‌های خاصی برای رسیدگی به پرونده‌های تخریب مراتع و اراضی ملی تشکیل شده و به موقع رسیدگی لازم به تخلفات صورت می‌گیرد.

عتباتی اظهار داشت: مردم نباید اجازه فرصت‌طلبی را به هیچ یک از سودجویان بدهند و هرگونه تخلف را در سریع‌ترین زمان ممکن به مراجع ذیصلاح گزارش کنند.

او گفت: در این استان اقدامات خوبی در پیشگیری از تخریب منابع طبیعی و مراتع و نیز جلوگیری از ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز انجام گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل اضافه کرد: دستگاه قضایی با تخلفات در عرصه تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی و تضییع حقوق بیت‌المال و نیز با کسانی که با سهل‌انگاری خود موجب ضربه به بیت‌المال می‌شوند، طبق قانون با قاطعیت برخورد می‌کند.

شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برای حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردم و نهادهای مربوطه الزامی است ، گفت: در سال‌های اخیر جلوی تخریب مراتع و جنگل‌های استان گرفته شده و انتظار می‌رود مردم مشارکت بیشتری در حفظ منابع طبیعی داشته باشند.

او از اجرای پروژه‌های بیولوژیک، تثبیت مالکیت، مبارزه با آفات و سوخت‌های فسیلی در ۱۱ شهرستان استان اردبیل از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد و افزود: تثبیت ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی استان در دستور کار است که بیش از ۷۰ درصد آن تحقق یافته است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها