موج

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد؛

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد گفت: آشکارسازی و نصب علائم ایمنی و هم اصلاح هندسی راه های روستایی را به صورت موازی در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد رستگاری معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد گفت: محور کنج‌کوه 29 کیلومتر است که عرض این جاده در هشت کیلومتر میانی کم است که مشکلاتی را برای کاربران راه ایجاد می کند.

وی افزود: عمده تصادفات در این محور ناشی از سرعت بالا و عدم توجه به جلو است اما چند نقطه از این محور به عنوان نقاط حادثه خیز شناسایی شده و در صدد رفع مشکلات آن هستیم.

رستگاری عنوان کرد: کار اجرایی در دو پیچ خطرناک این جاده توسط همکاران ما به صورت امانی و توسط عوامل فنی این اداره کل در دست اصلاح هندسی است و اکنون در دست اجرا است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد بیان کرد: تعریض این هشت کیلومتر نیز در دستور کار است که پس تامین حداقل اعتبارات لازم برنامه ریزی تعریض این محدوده انجام شده و با جدیت پیگیر آن هستیم.

وی در مورد راه‌های مواصلاتی روستاها نیز یادآور شد: راه‌های روستایی ماهیت روستایی دارد و باید این ماهیت حفظ شود ولی برخی نقاط، نقاط حادثه خیز است که لازم است آشکارسازی و اصلاحات ایمنی در آن انجام شود.

رستگاری ادامه داد: برخی راه‌های روستایی نیز نیاز به اصلاح هندسی دارد که این امر هزینه‌بر است اما هم بحث آشکارسازی و نصب علائم ایمنی و هم اصلاح هندسی را به صورت موازی در دستور کار قرار داده‌ایم و به صورت اضطراری اولویت بندی شده و بر اساس اولویت اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا بیان کرد: امیدواریم ظرف یک سال آینده اتفاقات خوبی در حوزه راه‌های روستایی بیفتد و مشکلات کمتری در این حوزه‌ها شاهد باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها