موج

فاطمه نوروزیان در گفتگو با موج؛

مدیر روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تا کنون هیچ گونه مرگ و میری ناشی از ابتلا به آنفولانزا در هرمزگان نداشته ایم.

فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار موج با اشاره به مطرح شدن شایعاتی خصوص  مرگ و میر در شهرستان میناب بر اثر ابتلا به آنفولانزا ، عنوان کرد: تا کنون هیچ گونه مرگی ناشی از آنفلوانزا گزارش نشده است.

وی با اشاره به 4 مورد فوتی مشکوک ابتلا به آنفولانزا در میناب، گفت: با نمونه برداری از 3 نفر جواب منفی بوده و منتظر جواب نمونه برداری نفر آخر هستیم.

وی تاکید کرد: افراد زیر 5 سال، بالای 60 سال  و کسانی که بیماری های زمینه دارند به دلیل شرایط جسمی خاص در این فصل از سال حتما واکسن آنفولانزا را تزیق کنند.

مدیر روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیماری عفونت ریه نیز یک بیماری خطر ناک است و علائم آن نیز مشابه آنفولانزا است و این بیماری بسیار خطر ناک بوده و سابقه مرگ و میر داشته است.

وی با بیان اینکه تاکنون مرگی ناشی از آنفولانزا در استان نداشته ایم عنوان کرد: 70 نفر با تشخیص دکتر در بیمارستان بستری شده اند، اما با نمونه برداری انجام شده هیچ گونه علائم ناشی از آنفولانزا یافت نشده و جواب منفی بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها