موج

سیما سادات لاری خبر داد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از رشد 29 درصدی استقبال از جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، سیما سادات لاری،  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در همدان با اشاره به بیست و چهارمین جشنواره قرآن وعترت وزارت بهداشت، مطرح کرد: این جشنواره بیست و چهارمین جشنواره قرآنی وزارت بهداشت است؛ 9 دستگاه در کشور وجود دارند که مسابقات کشوری برگزار می کنند و برندگان آن در جشنواره ملی  راه  پیدا می کنند.

سیما سادات لاری افزود: می توانیم ادعا کنیم مسابقات قرآنی که به صورت جشنواره در وزارت بهداشت برگزار می شود با نظر داورانی که مورد ارزیابی قرار گرفته است، از سطح بالایی برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس کتاب عالی مسابقات که با مستندات کمی و کیفی اوقاف همراه است، آمده است که مسابقات وزارت بهداشت از کیفیت و نحوه برگزاری مطلوبی برخوردار بوده است.

 

رشد 29 درصدی استقبال از جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه های علوم پزشکی کشور

وی با بیان اینکه هر سال یکی از دانشگاه های سراسر کشور میزبان مسابقات قرآنی می شود که در سال جاری، میزبانی را دانشگاه علوم پزشکی همدان به عهده گرفته است، گفت: رسم بر این است که در هر جشنواره، میزبان سال آینده انتخاب و پرچم بر روی دوش آن میزبان قرار می گیرد تا برای سال آینده  برنامه ریزی کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سال آینده، مشهد میزبان مسابقات کشوری است، عنوان کرد: هر سال بر مخاطبین این جشنواره افزوده شده است؛ در زمینه دانشجویی 28 درصد، اساتید 48 درصد و کارمندی هم 23 درصد از رشد و استقبال از مسابقات نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است؛ در مجموع رشد 29 درصدی را داشته ایم.

قسمت هایی برای افزایش جذابیت جشنواره از جمله مسابقات تیمی افزوده شده است که برای نخستین باراین اتفاق روی داده است و موجب نشاط و پویایی دوچندان در مسابقات شده است.

سیما سادات لاری افزود: در این جشنواره 381 نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان مورد تقدیر قرارمی گیرند؛ جهت تقدیر از برگزیدگان، مقامات استانی و کشوری حضور پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به جایگاه قرآن در جامعه، گفت: در حوزه فرهنگی از آنجائیکه ما بالاتر از قرآن، موضوعی برای سرمایه گذاری نداریم، پس به جد به این امر خواهیم پرداخت.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم از آسیب های اجتماعی که می تواند صورت های متفاوتی داشته باشد؛ از ختلال های رفتاری، خلقی و ... جلوگیری و آن ها را به حداقل برسانیم، بایستی به قرآن پناه آوریم تا مامنی باشد برای پپیشگیری از آسیب های اجتماعی.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: بایستی با مخاطبان خود بیشتر ارتباط برقرار کنیم؛. مخاطب جوان را بشناسیم و با انگیزه هایی که می توانیم ایجاد کنیم، این جشنواره ها را پرشورتر کنیم.

سادات لاری خاطرنشان کرد: با برگزاری جشنواره قرآن و عترت، فضای دانشگاه قرآنی و مطلوب خواهد بود؛ در مدت یکسال کارگاه های مختلف و دوره های مختلف قرار داشته می شود و فضای دانشگاه قرآنی خواهد شد.

وی با اشاره به آمار اعتیاد در دانشگاه ها، گفت: آمارها نگران کننده نیست و تنها در حوزه دارویی و آن هم به میزان کمی بوده است.

وی با بیان تاثیر آیات قرآنی در زندگی افراد، مطرح کرد: امیدواریم با برگزاری جشنواره قرآن و عترت در کشور، بتوانیم از آسیب های اجتماعی پیشگیری کنیم و فضای قرآنی را بیش از پیش در جامعه و دانشگاه ها تقویت کنیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها