موج

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان اعلام کرد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: تا امروز چهار میلیون و 200 هزار متر مکعب آب به تالاب بین المللی گاو خونی وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود میر محمد صادقی با اشاره به تداوم جریان آب زاینده رود به سمت تالاب بین المللی گاو خونی تا زمان توزیع آب کشت پاییزه بیان کرد: تا امروز چهار میلیون و 200 هزار متر مکعب آب به تالاب بین المللی گاو خونی وارد شده است. 

وی افزود: روزانه به طور متوسط در ورودی تالاب بین المللی گاو خونی نزدیک به سه متر مکعب بر ثانیه آب وارد می شود و فعلاً رها سازی آب به سمت تالاب بین المللی گاوخونی با توجه به وجود حداقل حجم آب شرب مطمئن در مخزن سد زاینده رود تا توزیع آب کشاورزی پائیزه خواهد بود.

 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه ذخیره سد زاینده رود به 437 میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: هم اکنون ورودی به سد حدود 13مترمکعب و خروجی آن حدود 24 مترمکعب در ثانیه است و از این مقدار 10 متر مکعب بر ثانیه به طور اختصاصی برای محیط زیست ، رودخانه و اکوسیستم آن در نظر گرفته شده که با توجه به طول مسیر ، برداشت های غیر مجاز و مشروب شدن زمین های اطراف بستر رودخانه تنها بخشی از آن به تالاب بین المللی گاوخونی می رسد.

میر محمد صادقی با بیان اینکه احیای تالاب بین المللی گاوخونی مطالبه ی ملی است ، اظهار کرد: طبق مصوبه وزارت نیرو 176 میلیون متر مکعب حقآبه محیط زیست برای رودخانه ، اکو سیستم آن و تالاب بین المللی گاوخونی در نظر گرفته شده است و تمامی تلاش ما بر این است که با توجه به فاصله 85 کیلومتری شبکه های آبیاری و تالاب با صرفه جویی و جلوگیری از برداشتهای غیر مجاز حداکثر آب به تالاب بین المللی گاوخونی برسد.

وی افزود: احیای گام به گام تالاب بین المللی گاوخونی با مشارکت تمامی دستگاه های درگیر در کارگروه هایی نظیر صیانت از منابع استان عملی می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان اصفهان خاطر نشان کرد: رهاسازی آب برای تالاب گاوخونی و محیط زیست تا زمان توزیع آب کشت پاییزه ادامه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها