موج

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم؛

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: پارک‌های علم و فناوری باید با توجه به تامین‌ نیروی انسانی خود از دانشگاه‌ها تعامل خوبی با این مراکز علمی در استان داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به انتظار وزارت از پارک‌های علم و فناوری برای پرداختن به مسائل جامعه، از حمایت دولت در این رابطه خبر داد.

در مراسم تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری یزد گفت: نگاه جدید وزارت علوم به پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها به این گونه است که باید به مسائل و مشکلات جامعه بپردازند و گره‌ای از انها بگشایند.

وی در این رابطه به مسائل امروز کشورمان مانند موضوع توسعه و رونق تولید و اشتغالزایی به ویژه در بخش فارغ التحصیلان اشاره و اظهار کرد: معتقدیم که پارک‌های علم و فناوری می‌توانند نقش بسیار موثری در رفع این موانع توسعه کشور ایفا کنند و در این راستا نیز وزارت علوم از هیچ حمایتی دریغ نخواهد کرد.

معاون وزیر علوم با بسیار پیچیده خواندن حوزه فناوری و پژوهش، تصریح کرد: هر چند در این حوزه نیازمند استفاده از تجربیات دیگران هستیم ولی در عین حال باید در مورد طرح‌های جدید و نوآورانه نیز فکر کرده و فرآیندها را بازنگری کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت بازنگری مناسب فرآینده‌ها، گفت: باید ارزش افزوده فعالیت‌هایمان را ارتقا بخشیم و نارضایتی‌ها و نواقص را کاهش دهیم.

برومند با اشاره به مهمترین ذی‌نفعان پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها، اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که پارک‌های علم و فناوری، پارک استان‌هایشان هستند نه پارک وزارت علوم لذا باید ارتباط خوب و مناسبی با دستگاه‌های استانشان برقرار کنند.

وی اولین ذی‌نفع پارک‌های علم و فناوری را استانداری‌های هر استان خواند و افزود: پارک‌های علم و فناوری عضو یک تیم استانی هستند که باید از سیاست‌های استانشان تمکین کنند و برای رفع مشکلات آن تلاش کنند.

معاون وزیر از دیگر ذینفعان پارک‌ها را دانشگاه‌ها و شرکت‌های مستقر در پارک‌ها عنوان کرد و گفت: پارک‌های علم و فناوری باید با توجه به تامین‌ نیروی انسانی خود از دانشگاه‌ها تعامل خوبی با این مراکز علمی در استان داشته و با وجود اهمیت جمعیت مستقر در پارک‌ها به لحاظ شاخصی، تعامل خوب و سازنده‌ای نیز با شرکت‌های مستقر و تحت پوشش خود داشته باشند.

برومند در پایان نیز راجع به منابع پارک‌های علم و فناوری نیز اظهار کرد: با وجود شرایط فعلی کشور و فشارهای تحریم تلاش خواهی کرد که حداکثر حمایت را از پارک‌های فناوری داشته باشیم ولی معتقدیم اگر پارک‌های فناوری بتوانند فضایی را در استان برای رفع نیازهای دستگاه‌ها ایجاد کنند، همان دستگاه‌های استانی حاضر به تقبل هزینه‌های رفع مشکلشان خواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها