موج

عبدالرضا پیروی منش مطرح کرد؛

معاون بازرسی و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان هرمزگان گفت: فروش کالاهای تقلبی سلامت محور در فضای مجازی تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پنجمین جلسه کمیته حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه با حضور دستگاه های عضوء درسازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان برگزار شد.

در این جلسه که اعضاء کمیته حمایت از تولید حضور داشتند، پس از ارائه گزارش عملکرد در رابطه با افزایش توان بازرسی جهت پیگیری و جمع آوری محصولات آرایشی و مواد غذایی سلامت محور که به صورت قاچاق در واحدهای صنفی عرضه می شود مواردی مطرح شد.

در ادامه همچنین موضوع آموزش و اطلاع رسانی در خصوص محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی سلامت محور در دستور کار این جلسه قرار گرفت.

عبدالرضا پیروی منش معاون بازرسی و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان هرمزگان در این جلسه گفت: لوازم های آرایشی که با برندهای معروف که از مواد نامرغوب در تولید آن ها استفاده شده است، از طریق کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس به صورت هدفمند به کشور وارد و علاوه بر مباحث اقتصادی، سلامت جامعه را تهدید می کند.

وی گفت: فروش کالاهای تقلبی سلامت محور در فضای مجازی تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است.

معاون بازرسی و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان بر تشکیل منظم جلسات کارشناسی، تسریع در ساماندهی واحدهای عرضه کننده کالای آرایشی در فضای مجازی و برخورد با واحدهای فاقد مجوز، برخورد و جمع آوری ویترین های تبلیغی کالای آرایشی و سلامت محور، ورود بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه به سطح عرضه، برنامه ریزی در راستای اطلاع رسانی و آموزش به عموم مردم راجع به مضرات استفاده از محصولات آرایشی نامرغوب، تشدید بازرسی های سطح عرضه، شناسایی برندهای تقلبی و قاچاق تاکید کرد.

وی عنوان کرد: به منظور اطلاع رسانی برای عموم شهروندان و آگاهی بخشی، صدا و سیما به عنوان مسئول کمیته فرهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نسبت به برگزاری میز گرد در راستای اطلاع رسانی شهروندان در تقاضای کالای تقلبی سلامت محور از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی با هماهنگی دستگاه های مرتبط اقدام کند.

معاون بازرسی و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان در پایان افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 800 مورد بازرسی از واحدهای لوازم آرایشی و بهداشتی توسط بازرسان سازمان انجام شده است که از این تعداد بازرسی تعداد 10 پرونده تخلف به ارزش 18 میلیون ریال تشکیل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها