موج
کدخبر : ۳۰۲۰۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-302088

قاسم عسکری نسب:

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از تخلیه و بارگیری حجمی افزون بر ۴ میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم عسکری نسب مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه، با بیان گزارشی از عملکرد شش ماهه نخست سال ۹۸ اظهار داشت: در نیمه نخست امسال، در مجموع ۴ میلیون و ۳۰ هزار و ۳۴ تن انواع کالا در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این رقم، ۹۴۲ هزار و ۴۸۲ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳ میلیون و ۸۷ هزار و ۵۵۲ تن به فرآورده های نفتی است.

وی با اشاره به صادرات ۳۸۹ هزار و ۹۰۶ تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه ۱۳۸ هزار و ۲۹۷ تن است.

عسکری نسب حجم واردات اینگونه کالاها را ۳۵ هزار و ۱۸۴ تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۷ درصدی داشته است.

بارگیری

*ترانزیت غیرنفتی ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به ۱۵۲ هزار و ۷۶۰ تن رسید که نشانگر رشد ۱۰ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.

وی ضمن اشاره به جابجایی ۷۴ هزار و ۴۵۵ دستگاه خودروی ترانزیتی طی شش ماه سال جاری، از رشد ۱۰ درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد.

*افزایش ۱۷ درصدی کران بری فرآورده های نفتی

عسکری نسب در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر غرب هرمزگان را یک میلیون و ۶۰۷ هزار و ۶۳۷ تن اعلام کرد و گفت: در این مدت، یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۹۰۸ تن، به صورت رویه کابوتاژ(کران بری) جابجا شد که رشد ۱۷ درصدی داشته است.

*رشد ۲۱ درصدی تردد شناورها به بنادر

عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را ۱۴ هزار و ۶۶۳ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت بارگیری ۶۰۵ فروند شناور، بالای هزار تن و ۱۴ هزار و ۶۶ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن بوده که این میزان نمایانگر رشد ۲۱ درصدی است.

بارگیری

*ترابری ۲۹۱ هزار نفر در مسیرهای دریایی

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به روند صعودی ترابری مسافران دریایی در آب های سرزمینی و جزایر خلیج فارس گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از ۲۹۱ هزار و ۵۴۶ هزار نفر مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج فارس جابجا شدند که بندرلنگه با ترابری بیش از ۳۱ هزار نفر مسافر، توانست رشد ۶۵ درصدی را به ثبت برساند.

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل و نقل مسافران دریایی در مسیرهای بین المللی(به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ثبت ترابری ۱۹ هزار و ۶۳۶ مسافر توانست رشد ۱۷ درصدی را به خود اختصاص دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها