موج

فاطمه مهاجرانى:

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش گفت: ما در این مدارس به دنبال تربیت دانش آموزان تست زن نیستیم بلکه پرورش مسئولان وشهروندانی است که خوب باشند و خوب بیندیشند.

به گزارش خبرگزارى موجهرمزگان،مدارس سپماد در آئین بهره برداری از مدرسه دخترانه همیاری2 میناب(استعدادهای درخشان) که توسط شرکت تانا مدارس سپماد  انرژی ساخته شده بود، ضمن تقدیر از تمامی خیرینی که در مسیر بالندگی کشور همگام با آموزش و پرورش هستند، اظهار داشت: دانش آموزان باید یاد بگیرند که از آنچه دارند و فراگرفتند به دیگران ببخشند بعنوان یک شهروند بخشنده، ایثار گر و مسئولیت پذیر وارد جامعه شوند.

وی افزود: خیرین مدرسه ساز واژه گذشت از آنچه دارند را بخوبی معنا بخشیدند و در مسیر سخت تربیت شهروند کارآمد برای فردایی روشن، همراه دستگاه تعلیم و تربیت هستند.

مهاجرانی ادامه داد: این گذشت خیرین از آنچه دوست دارند ، می تواند نکته آموزنده مناسبی برای دانش آموزانی باشد که بعنوان مسئول، آینده کشور را رقم خواهند زد.  

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش  گفت: توجه به ساحت های ششگانه تربیت بسیار ضرورت دارند و مدارس تیزهوشان نباید خلاصه در ساحت علمی شود.ما به دنبال تربیت دانش آموزان تست زن در این مدارس نیستیم و نباید به بهانه کنکور، جنبه های دیگر تربیت مورد اغفال قرار گیرد .

مهاجرانی تربیت نیروی خلاق و متفکر را از اهداف اصلی مدارس سمپاد ذکر کرد و بیان داشت: برای اینکه دانش اموزان خوب تربیت شوند باید همزمان با داشتن بینش علمی افرادی متفکر و خلاق باشند و این تنها در سایه توجه به ساحت علمی حاصل نمی شود بلکه دانش اموزان باید چگونه تفکر کردن و نظم فکری را یاد بگیرند.

وی افزود: دانش آموزان مدارس سمپاد  نخبه های جامعه هستند که باید یاد بگیرند که چگونه خوب فکر کنند و چگونه انسانهای ارزشمندی در جامعه باشند. دانش آموزان امروز امانت دار نسل های پیشین هستند پس باید درست بیندیشند، کارآمد باشند و خلاقیت را در جامعه آینده ترویج دهند.

این مسئول خاطر نشان کرد: دولت و مسئولین در تلاش هستند که مسئولیت خود را انجام دهند و دانش اموزان نیز باید به وظیفه خود که همان بعد های مختلف تربیتی از جمله ساحت علمی، اعتقادی، اقتصادی، محیط زیست، سیاسی و غیره است تلاش کنند و مسیر آبادانی کشور را هموارتر سازند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها