موج

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به عظمت پیاده روی امسال اربعین گفت: اربعین امسال حب الحسین یجمعنا به همه ی دنیا صادر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت الله سید محمد حسینی‌ شاهرودی پیش از ظهر امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های کردستان در سنندج، اظهار داشت: زیارت اربعین امسال جلوه های زیبایی ایجاد کرد و امت اسلامی و همه مستضعفان و آزادگان را گرد هم آورد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به بخش هایی از زیارت عاشورا، زیارت اربعین را از نشانه های مومنین دانست و اظهار داشت: تعظیم شعائر الهی نشانه تقوای قلب است و رد روایات اسلامی  برای زیارت اربعین بسیار توصیه شده است و باید به این مهم توجه بیشتری داشته باشیم.

وی از راهپیمایی بزرگ اربعین به عنوان همایشی فرامذهبی و فرادینی نام برد و اضافه کرد: این همایش همه شیعیان،  اهل سنت و پیروانی از مکاتب دیگر را از کشورها و اقوام مختلف دور هم جمع می‌کند که هیچکس در آن به ملیت، مذهب و چیزهای دیگرخود استناد نمی‌کند و همه در یک صف و جمع هستند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه مصداق دیگری همانند این اجتماع بزرگ در جهان نداریم که همه عاشقانه به همدیگر خدمت کنند، افزود: هر کس  به وسع خود مشغول خدمتگزاری است و حتی کودکان هم در این همایش بزرگ با کمترین چیزها می خواهند ارادات خود را به اهل بیت نشان دهند و رقابت مثبتی برای بهترین خدمتها به زائرین به وجود می آید.

وی یادآور شد: این حرکت عظیم شور، پیوستگی و روحیه حماسی بزرگی  ایجاد کرده که پیوند عمیقی بین مسلمانان و خطر بزرگی برای مستکبران، ظالمان و دشمنان اسلام و قرآن را رقم زده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان به اظهار نظرهای دشمنان  در این باره هم اشاره کرد و گفت: دشمنان بزرگترین اشتباه آمریکا را حمله به عراق و نابودی صدام می دانند که عاملی برای شکل گیری همایش بزرگ اربعین شد. 

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: دشمنان امسال تمام تلاش خود را به شکل های  مختلف انجام دادند تا بر این راهپیمایی تاثیر بگذارند اما امسال هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفی رشد بسیار مطلوب داشت.

وی گفت: فقط 3.5 میلیون نفر از ایران در این همایش بزرگ شرکت کردند و از همه کشورهای جهان به این سیل جمعیت پیوستند و بدون کوچکترین مشکلی این راهپیمایی برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان به اثرات بزرگ اربعین اشاره کرد و گفت: این همایش همه ساله خروشان‌تر می شود و حماسه و الفت و انس بین مومنین و مستضعفان را موجب می شود.

وی گفت: اربعین امسال اربعین شگفت انگیزی بود و امیدواریم سالهای بعد توفنده ترشود وبا به اهتزاز در آوردن پرچم اسلام، دشمنان را نابود کند.

وی گفت: امام حسین (ع) معشوق همه انسان های خدا دوست است و عشق یک ویژگی انسانی و فطری است و چون این عشق خدایی است در فضای مجازی و حقیقی حب الحسین یجمعنا در همه حالت حرف اول را می زند و حرکتی که در فضای مجازی شروع شد رتبه اول را کسب کرد.

وی با اشاره به تاثیرگذاری این اقدام در فضای مجازی، بیان کرد: این اقدام باعث می شود تا همه جهانیان که شاید امام حسین (ع) را نشناسند وقتی این شعار را ببینند به دنبال منشا این شعار بروند و به نحوی جهان با راه امام حسین (ع) آشنا شوند که این حرکت در فضای مجازی ستودنی و قابل تقدیر است و این حرکت هم نوعی حرکت در نشر راه امام حسین (ع) است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برگزاری مراسم امسال بدون حتی کوچکترین مشکلی به وجود نیامد و این مهم بار دیگر ثابت کرد که مراسم اربعین دارای تاثیرگذاری بالایی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها