موج

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل:

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: پرونده بیش از 160 اثر در حوزه های منقول، غیرمنقول، ناملموس و طبیعی از استان اردبیل برای ثبت ملی در 6 ماهه دوم سال در حال تهیه است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در جلسه بررسی پرونده های ثبت ملی استان اردبیل گفت: پرونده بیش از 160 اثر در حوزه های منقول، غیرمنقول، ناملموس و طبیعی از استان اردبیل برای ثبت ملی در 6 ماهه دوم سال در حال تهیه است.

وی افزود: پرونده  55 اثر در حوزه میراث طبیعی، 30 پرونده در حوزه ناملموس، 59 پرونده در حوزه منقول و 20 پرونده در حوزه نامنقول در حال تهیه و تدوین است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اهمیت ثبت این آثار در فهرست آثار ملی کشور، ادامه داد: اولویت ثبت ما در حوزه آثار طبیعی مربوط به ثبت درختان کهنسال و در حوزه منقول نیز در مورد اشیای تاریخی است که صاحبان قانونی آن برای این ثبت رضایت دارند.

فلاحی با دعوت به مشارکت افرادی که اشیای تاریخی به صورت قانونی به آنها به ارث رسیده، اضافه کرد: مرمت این اشیا نیز با رضایت صاحبان اثر بر عهده اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل خواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت حفاظت و صیانت از داشته های ملموس و ناملموس تاریخی در استان، افزود: امیدواریم این روند باعث معرفی هرچه بیشتر تاریخ، فرهنگ و سنت مردم منطقه و پیشینیان ما باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها