موج

معاون رییس کل دادگستری استان یزد؛

معاون رییس کل دادگستری استان یزد گفت: عملکرد شوراهای حل اختلاف در شهرستان بافق باید به گونه‌ای باشدکه موارد بیشتر به سمت صلح و سازش برود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا حداد معاون رییس کل دادگستری استان یزد در بازدید از شورای حل اختلاف شهرستان بافق بیان داشت: در راستای تحقق اهداف قوه‌ قضاییه و اجرای عدالت، شوراهاخدمات ارزنده‌ای را ارائه می‌دهند و مهمترین موضوع آن در زمینه ایجاد صلح و سازش در موارد ارجاعی به شوراها صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای شوراهای حل اختلاف در شهرستان بافق باید به گونه‌ای باشدکه محور عملکردها بیشتر به سمت صلح و سازش برود، حتی دعاوی در صلاحیت رسیدگی شورا، چراکه اقدامات قضایی در این دعاوی نیز خود بی تاثیر از افزایش وارده‌ها نیست.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: تحقق اهداف رئیس قوه قضاییه مبنی بر کاهش ورودی پرونده‌ها و جلوگیری از اطاله دادرسی است که نیازمند ارائه‌، راهکارها و به‌کارگیری ابزارهایی است از جمله اینکه از ظرفیت شورای حل اختلاف در باب اصلاح ذات البین استفاده شود و شوراها نیز باید فعالیت مضاعفی داشته باشند.

وی پرونده‌های منجر به صلح و سازش را یکی از از راهکارهای اصلی جلوگیری از اطاله دادرسی و کاهش پرونده‌های دادگستری ذکر کرد و گفت: طبق تأکید ریاست قوه قضاییه بر صلح و سازش در پرونده‌ها، رسیدگی‌ها نیز بر محور صلح و سازش انجام شود تا شاهد کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضائی و افزایش پرونده‌های مختومه باشیم.

حداد در ارتباط با پرونده‌‌های با موضوع تصادفات جرحی در شهرستان بافق خاطرنشان کرد: با ارسال این دسته از پرونده‌ها به شورای حل اختلاف، ما شاهد کاهش موجودی پرونده‌ها به دادسرا و محاکم وبالتبع کاهش اطاله دادرسی هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها