موج

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد بیان کرد؛

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: در اجرای سند تحول آموزش و پرورش به همکاری تمام بخش‌ها به خصوص فعالان عرصه تعلیم و تربیت نیاز است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه این نهاد برای موفقیت در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی خود نیاز به تحول درون سازمانی مطابق با معیارهای روز دارد، گفت: تنها راه تحقق آن اجرای سند مصوب تحول بنیادین است.

وی در جمع تعدادی از فرهنگیان هنرستان شهدای جنوب یزد افزود: به رغم تدوین سند تحول آموزش و پرورش برای اجرای آن به همکاری تمام بخش‌ها به خصوص فعالان عرصه تعلیم و تربیت نیاز هست.

وی ادامه داد: اگر این سند به درستی اجرا شود، بسیاری مشکلات این نهاد رفع و دانش‌آموزان و فرهنگیان می‌توانند خروجی فعالیت‌های خود را بهتر ملاحظه کنند.

این مسئول اظهارداشت: باید خروجی تعلیم و تربیت در نظام به گونه‌ای تعریف و اجرا شود که هر فرد بعد از فارغ‌التحصیلی حداقل با یک مهارت آشنا شده باشد.

به گفته دانافر، برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان در چارچوب اهداف برنامه سند یادشده، گسترش مدارس فنی و حرفه‌ای نیاز است.

وی بیان داشت: باید بر اساس برنامه ششم توسعه کشور حداقل ۵۰ درصد دانش آموزان هر استان در مدارس فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تحصیل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد اظهارداشت: هم اکنون حدود ۳۸ درصد دانش‌آموزان یزد در مدارس یادشده مشغول تحصیل هستند.

دانافر در ادامه خصوص پرداخت حق التدریس تعدادی از فرهنگیان استان یزد گفت: این مشکل کشوری است و تنها مربوط به یزد نیست و مسئولان برای پرداخت آن تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد: تمام تلاش دولت و مسئولان استان‌ها حل مسائل و مشکلات فرهنگیان و ارتقای تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین برنامه‌ریزی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها