موج

مدیر کل راهداری اردبیل خبر داد:

مسئول کمیته حمل و نقل ستاد اربعین حسینی استان اردبیل از ورود ۳ هزار زائر اتباع خارجی به پایانه مرزی بیله سوار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی ، مسئول کمیته حمل و نقل ستاد اربعین حسینی استان اردبیل ظهر امروز در جلسه بررسی روند حمل و نقل زائران اربعین در اردبیل گفت: بیش از 3 هزار زائر اتباع خارجی از کشورهای گرجستان، روسیه، جمهوری آذربایجان و حوزه قفقاز وارد پایانه مرزی بیله‌سوار مغان شدند و این میزان زائر با 60 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس برای عزیمت به کربلای معلی وارد این پایانه شدند.

وی مرز خروجی برای زائران اتباع خارجی را مرزهای چذابه و شلمچه دانست و تصریح کرد: هشت گیت برای ارائه خدمات گذر مرزی به آنان در پایانه مرزی بیله‌سوار فعال بوده که زائران پس از ورود به کشور در نمازخانه بزرگ اهل بیت(ع) مورد استقبال و پذیرائی قرار گرفته‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل مرز خروجی و برگشت ناوگان زائران استان اردبیل و اتباع خارجی برای عزیمت به کربلای معلی پایانه مرزی  چذابه برشمرد و افزود: به خاطر اوج بازگشت زائران اربعین حسینی پیش فروش بلیط اتوبوس و دایر کردن سرویس‌های دربستی به غیر از مرزهای چهارگانه از 24 تا 29 مهرماه در استان اردبیل ممنوع است.

رحمتی با اشاره به اینکه اقدامات گذر مرزی و تردد اتباع خارجی در کمتر از 5 دقیقه انجام می‌شود، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده زائران اتباع خارجی کشورهای روسیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و حوزه قفقاز از طریق پایانه مرزی شلمچه و چذابه عازم کربلای معلی خواهند شد.

وی با اشاره به اعلام نرخ کرایه جابه‌جائی مسافران به مرزهای مهران و خسروی از مبدا تمامی شهرهای استان توسط انجمن صنفی شرکت‌ها به شرکت‌های حمل و نقل گفت: همکاران راهداری از طریق سامانه 141 به طور شبانه‌روزی برای جوابگویی و ثبت پیشنهادات و انتقادات و شکایت‌های رسیده جوابگو هستند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها