مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اردبیل:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: روستاهای استان اردبیل از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهروز رزمی ، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیران حوزه آی.سی.تی اردبیل گفت:برقراری پوشش اینترنت پرسرعت روستایی در ۴۰۰ نقطه روستایی استان از جمله برنامه‌ها بوده تا بتوانیم ساکنان این روستاها را از اینترنت پرسرعت بهره‌مند کنیم.

وی با اشاره به اجرایی شدن تعدادی از مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان اردبیل اظهار داشت: عملیات اجرایی 45 سایت تلفن همراه آغاز شده و پوشش اینترنت پرسرعت در هفت نقطه گردشگری برقرار شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای اجرایی کردن مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان اردبیل گفت: یکی از اصلی‌ترین مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان اردبیل، ایجاد پوشش تلفن همراه در 35 روستای استان بود که با رایزنی‌های انجام شده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز ایجاد 71 سایت ارتباطی تلفن همراه اخذ شد که عملیات اجرایی 45 سایت تلفن همراه آغاز شده است.

رزمی ایجاد پوشش اینترنت در 9 نقطه گردشگری را از دیگر مصوبات مهم سفر وزیر ارتباطات خواند و افزود: با تلاش‌های انجام شده پوشش اینترنت پرسرعت در هفت نقطه گردشگری برقرار شده است و امیدواریم تا پایان سال شاهد برقراری پوشش اینترنت در دو نقطه باقی مانده باشیم.

وی ایجاد دیتاسنتر استانی و برقراری اینترنت پرسرعت روستایی در 400 نقطه روستایی استان را دو مصوبه دیگر سفر وزیر ارتباطات معرفی و بیان کرد: شرکت همراه اول آمادگی خود را برای راه‌اندازی مرکز داده استانی اعلام کرده است و در این زمینه اقدامات لازم و اساسی با رایزنی های لازم انجام می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل تصریح کرد: امیدواریم در نتیجه تعامل دستگاه‌های اجرایی استانی، شاهد تسریع در برقراری پوشش اینترنت پرسرعت روستایی در 400 نقطه روستایی باشیم و بتوانیم ساکنان این روستاها را از اینترنت پرسرعت بهره‌مند کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها