فرمانده مرزبانی کشور در کرمانشاه اعلام کرد:

سردار قاسم رضایی از خروج ۵۵۰ هزار زائر اربعین از مرز‌های چهارگانه کشور به عتبات عالیات خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته از مجموع ۵۵۰ هزار نفر از چهار پایانه مرزی ایران چذابه، شلمچه، مهران و خسروی، سهم کرمانشاه 27 هزار نفر بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، فرمانده مرزبانی کشور، در حاشیه بازدید از پایانه مرزی خسروی با اعلام خبر خروج بیش از نیم میلیون زائر اربعین از مرزهای کشور به سمت عتبات عالیات، ابراز داشت: سهم مرز خسروی از خروج این تعداد زائر اربعین ۲۷ هزار نفر بوده است.

وی تصریح کرد: بنا برگزارشی که به من اعلام‌شده، تا این ساعت بیش از ۲۰ هزار نفر به‌صورت قانونی از مرز خسروی راهی عتبات عالیات شده‌اند و این روند تا تکمیل ظرفیت پذیرش در کشور عراق ادامه خواهد داشت.

سردار رضایی افزود: اگر به گمرکات سایر کشور‌ها اعلام شود که در ۲۴ ساعت، حدود ۵۵۰ هزار نفر به‌صورت قانونی و بدون هیچ مشکل خاصی از یک کشور خارج و وارد کشور دیگری شده‌اند، قطعاً باور نخواهند کرد و این حجم از تلاش شبانه‌روزی، جزء عنایت خداوند متعال نیست.

فرمانده مرزبانی کشور بابیان این مطلب که هرچند مرز خسروی سالیان بسیاری محل تردد زوار عتبات عالیات بوده و امسال پس از چند سال وقفه برای نخستین بار میزبان زائران اربعین شده است، اظهار داشت: بروز برخی از مشکلات و کاستی‌ها احتمالی به‌سرعت در دست بررسی و مرتفع شدن است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها