شهردار اصفهان خبر داد:

شهردار اصفهان ازپیش بینی سه خط اتوبوس تندرو در اصفهان با اعتبار بیش از 200 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی بیان کرد: با تلاش های بسیاری که صورت گرفته امسال سه خط اتوبوس تندرو با اعتبار بیش از 200 میلیارد تومان طراحی شده است که افزایش مسافر و نیز ورود اتوبوس های جدید به شهر را در پی دارد.

وی ادامه داد: خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی با 90 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی در مرز مهران در حال انجام است.

 ساعت آغاز به کار مترو، 20 دقیقه زودتر

 شهردار اصفهان از کاهش 20 دقیقه ای زمان آغاز به کار متروی اصفهان از فردا (یکشنبه 21 مهر) خبر داد و گفت: از فردا متروی اصفهان از پایانه های صفه و عاشق آباد از ساعت 6 و 10 دقیقه صبح حرکت خود را آغاز و تا ساعت 21 و 30 دقیقه مسافران را جابجا می کند. 

وی تصریح کرد: برای آموزش مفاهیم شهری و فرهنگ سازی شهری برای دانش آموزان بسترهایی ایجاد شده که امیدوارم از این امکان استفاده کنیم. در همین راستا سال گذشته کلاس شهر را در مترو برگزار کردیم. امسال معاونت فرهنگی شهرداری با همکاری و همیاری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان کتابی را با عنوان«کلاس شهر» تدوین کرده که آموزش های لازم و فرهنگ صحیح زندگی در شهر را به دانش آموزان آموزش می دهد.

نوروزی ادامه داد: این گونه اقدامات ریشه ای ترین و ارزشمندترین نوع فرهنگ سازی است و امیدوارم این طرح به اهداف تربیتی و فرهنگی خوب خود که می تواند حلال مشکلات امروز شهر باشد، برسد. بسیاری از مشکلات شهر مانند ترافیک، رعایت نظافت شهر، احترام به حقوق یکدیگر ریشه فرهنگی دارد و توسط ما شهروندان قابل حل است که امیدوارم با این آموزش ها بتوانیم گام اساسی و مهمی برداریم.

وی تصریح کرد: تعداد مسافران قطار شهری اصفهان افزایش پیدا کرده و روزانه بیش از 80 هزار نفر از این وسیله استفاده می کنند. در دفعاتی که با مترو تردد کردم در مواجهه با شهروندان متوجه شدم آنان درخواست دارند صبح ها ساعت حرکت مترو زودتر باشد و ساعت کار هم افزایش پیدا کند. به همین دلیل از فردا (یکشنبه 20 مهر) اولین قطارها از پایانه صفه و عاشق آباد از ساعت شش و ده دقیقه صبح حرکت و تا ساعت 21 و 30 دقیقه هم خدمت رسانی می کند.

شهردار اصفهان گفت: سرفاصله قطارها هم اکنون 11 دقیقه است ولی تا پایان امسال با اضافه شدن چند قطار دیگر به هشت دقیقه در ساعت اوج، کاهش پیدا می کند که مدیران مترو و قطار شهری باید این موارد را با جدیت پیگیری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها