معاون راهداری اردبیل خبر داد:

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از تسطیح ۹۲۵ کیلومتر راه در نقاط مختلف استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی صبحی ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان اصلاندوز تسطیح ۹۲۵ کیلومتر راه در نقاط مختلف استان اردبیل را یادآور شد و گفت: در قالب طرح ملی ابرار عملیات بهسازی،شن ریزی و آسفالت ۷۰ کیلومتر راه روستایی با تلاش راهداران دیار سبلان درحال اجراست.

او راه و حریم آن را به عنوان سرمایه ارزشمند ملی دانست و تصریح کرد: راهداران پرتلاش برای حفاظت و صیانت از این مهم باهمه توان تلاش کرده وبا متخلفین نیز به شدت برخورد می کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: ۴۴۱ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز در استان اردبیل شناسائی، توقف و قلع و قمع شد.

صبحی بیان کرد: از این میزان ۱۹۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز شناسائی، به ۱۹۱ مورد توقف و اخطار ساخت صادر و ۶۰ مورد دیگر نیز با هماهنگی و اخذ دستور قضائی در ۶ ماه گذشته قلع و قمع شده است.

او با قدردانی از حمایت های ارزنده دستگاه قضائی استان افزود: گشت های راهداری بطور مرتب در محورها حضور فعال دارند و در مدت یاد شده توانستند ۷۵۷ مورد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه را شناسائی، برخورد و قلع و قمع کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل ارتقای ایمنی محورها و هوشمندسازی جاده ها را اولویت اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و گفت: در جهت اصلاح و حذف نقاط حادثه خیز راهداران سخت کوش با همراهی کارشناسان مربوطه از پلیس راه و دفتر فنی استانداری اقدام به شناسایی، اصلاح،ایمن سازی و حذف نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان کرده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها