تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با استانداری همدان منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با استانداری همدان، ابراهیم صالحی‌عمران، رئیس دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور عنوان کرد: دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای دانشگاهی فعال، کارآفرین و نوآور است و مهمترین الزامات رسیدن به توسعه سرمایه گذاری در نیروی انسانی و آموزشی است.

 

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با استانداری همدان

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی یکی از مهمترین عوامل توسعه کشور است، بیان کرد: در سال های اخیر توجه خاصی به نظام آموزشی مهارتی شده که دانشگاه فنی و حرفه ای نیز از آن بی بهره نبوده است.

صالحی‌عمران افزود: در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای ۴۱ برنامه درسی تغییر پیدا کرده است که ۷۰ درصد این درس‌ها عملی هستند و از سال تحصیلی جاری اجرا می‌شوند.

وی در مراسم تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با استانداری همدان، ادامه داد: امسال با پذیرش ۷۵ هزار دانشجو در دوره کاردانی و ۴۵ هزار دانشجو نیز در دوره کارشناسی، تعداد دانشجویان این دانشگاه به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه مسیر آموزش عالی باید از آموزش نظری به سمت آموزش‌های عملی تغییر یابد، گفت: نزدیم به ۲ هزار و ۲۰۰ کارگاه و آموزشگاه در اختیار داریم و نزدیک به ۶۰ درصد درس‌های این دانشگاه عملی هستند.

وی افزود: کشورهایی که به توسعه اشتغال و رشد اقتصادی می اندیشند بر روی مهارت افزایی دانشجویان سرمایه گذاری می کنند.

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای همدان نیز گفت: کل فضای دانشگاه‌های فنی و حرفه ای این استان ۲۲ هکتار است و حدود پنج هزار و ۴۷۳ دانشجو در ترم جاری در دانشکده های فنی و حرفه ای استان تحصیل می‌کنند.

 

دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۱۸ کارگاه و آموزشگاه در سطح استان دارد

شهاب کاظمی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۱۸ کارگاه و آموزشگاه در سطح استان دارد و ۶۹ کد رشته محل در آن ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ تا کنون ۱۱ هزار دانشجو از دانشکده‌های این دانشگاه در همدان دانش‌آموخته شدند، ادامه داد: در این مدت تفاهم نامه‌های مختلفی با هدف ارتباط دانشگاه با صنعت جامعه و بازار بسته شده است.

کاظمی عنوان کرد: در سال جاری بیش از ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز دانشگاه‌های فنی و حرفه ای استان هزینه شده است.

وی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با استانداری همدان، با اشاره به اینکه چهار طرح عمرانی مهم در دانشگاه فنی و حرفه ای استان در دست اجرا است، بیان کرد: دانشکده فنی و حرفه ای اسدآباد با پیشرفت ۶۵ درصدی و دانشکده فنی و حرفه ای کبودراهنگ با پیشرفت ۵۰ درصدی، آمفی تئاتر دانشکده شهید مفتح با گنجایش ۳۶۰ نفر و خوابگاه ۲۴۰ نفری دانشکده فنی ملایر از مهمترین این طرح‌های عمرانی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها