هشدار مدیریت بحران استانداری هرمزگان؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: مردم باید در شرایط نامساعد جوی، نکات ایمنی را با توجه به بارندگی شدید و طغیان رودخانه ها در برخی از نقاط استان رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا صفاایسینی مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، گفت: مردم باید در شرایط نامساعد جوی، نکات ایمنی را با توجه به بارندگی شدید و طغیان رودخانه ها در برخی از نقاط استان رعایت کنند.

وی ضمن اعلام این مطلب، افزود: شرایط جوی شهرستان بندرعباس در مناطق مرکزی و مناطق شمالی استان مانند قطب آباد و گهره، بارندگی شدید و برخی رودخانه های فصلی طغیان کرده اند و  برخی نقاط نیز با قطعی برق و تلفن همراه بودند که حال حاضر مشکل این مناطق رفع شده است.

صفا ایسینی با اشاره به شهرستان بشاگرد، بیان کرد: بارش باران در ارتفاعات، باعث طغیان رودخانه های فصلی و رودخانه شریفی و انسداد مسیر این رودخانه شده که موجب  کندی عبور و مرور در محور بشاگرد به میناب، شده است.

وی به شهرستان حاجی آباد اشاره کرد و افزود: بارندگی همراه با تگرگ در ارتفاعات و بخش احمدی موجب طغیان رودخانه ها شده است که مردم این منطقه باید تمامی نکات ایمنی در هنگام تردد را رعایت کنند.

صفا ایسینی در ادامه به وضعیت جوی شهرستان میناب اشاره کرد و گفت: در بخش مرکزی روستاهای دوهو و مازغ قطعی برق به علت باد شدید و افتادن تیر برق را داشته ایم، همچنین بارندگی پراکنده با قطعی برق و تلفن در بخش سندرک و بعضی نقاط دیگر، همراه بوده‌است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان رودان، بیان کرد: جاری شدن آب در رودخانه زیارتعلی به علت بارندگی در بالادست، رعد و برق شدید و برخورد با نخل ها موجب سوختن برخی درختان در منطقه شده است.

صفاایسینی در خصوص شرایط جوی شهرستان بستک گفت: بارندگی پراکنده  و بارش تگرگ در دهتل از توابعه شهرستان بستک و همچنین برخورد صاعقه با نخل ها موجب آتش سوزی در منطقه شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به تداوم ناپایداری های جوی در اغلب نقاط استان تا روز جمعه 19 مهرماه سال جاری  رگبار باران و رعد و برق، تگرگ، تند باد لحظه ای و مواج شدن دریا پیش بینی شده است، تاکید کرد: با توجه به ناپایداری های جوی و طغیان رودخانه های فصلی در استان، باید اطلاع رسانی لازم به مردم استان در خصوص اجتناب از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها