مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اعلام کرد:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان از فعالیت 12 مرکز آموزش فنی وحرفه ای در سراسر استان کردستان برای آموزش کارآموزان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سیدجمیل احمدی در گفت‌وگو با رسانه های کردستان در سنندج با اعلام این مطلب، اظهار کرد: این آموزش‌های مهارتی در بخش‌های مراکز ثابت و سیار شهری، آموزش به آسیب‌دیدگان اجتماعی، آموزش در جوار دانشگاه‌ها، کار آموزی در محیط کار واقعی، آموزش در صنایع، آموزش در زندان‌ها، آموزش در پادگان‌ها و آموزش به روستائیان و عشایر انجام شده است. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: 9 هزار و 648 نفر دوره آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی طی در 6 ماهه نخست امسال در کردستان برگزار شد.

وی افزود: این آموزش از طریق 12 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بخش دولتی در شهرستان‌های استان به جویندگان مهارت ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان خاطرنشان کرد:  یک‌هزار و 92 نفر آموزش از این تعداد برای کارکنان وظیفه نیروهای مسلح  و یک‌هزار نفر دوره مختص روستائیان و عشایر بوده است.

وی اذعان داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقده با نیروهای مسلح اجرا می‌شود که این آموزش‌ها نقش موثری در آینده شغلی سربازان داشته و راه ورود آنان به بازار کار را هموار می‌کند.

وی در پایان با بیان اینکه حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ یکی از معضلات کنونی است، عنوان کرد: در تلاشیم با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به روستائیان و عشایر زمینه ایجاد کسب و کار را برای آنان فراهم کنیم تا از مهاجرت غیر ضروری آنان به شهرهای بزرگ جلوگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها