مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان:

مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان با اشاره به برنامه های هفته پدافند غیر عامل گفت: مقاومت و بازدارندگی فرهنگ پدافند غیرعامل را در جامعه نهادینه می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد محمد رضایی روز چهارشنبه در شورای پدافند غیر عامل استان کردستان اظهار داشت: برنامه‌ریزی، مشارکت و تمرین سه راس برنامه‌های پدافند غیر عامل است که انتظار می رود دستگاه های اجرایی راس اول را به صورت پیوسته در تمامی طرح‌ها و برنامه های خود مد نظر قرار دهند.

مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان گفت: مشارکت دادن مردم و آحاد مختلف جامعه مهمترین راس برای تحقق اهداف برنامه‌های پدافند غیر عامل است.

وی اضافه کرد: مشارکت بین دستگاهی و مشارکت پذیری مردم نیز به عنوان مهمترین رکن این هرم است که در نهایت به تمرین و ممارست تمامی جوانب ختم می شود که می‌توان با مشارکت مردم تمام خطرهای احتمالی علیه جامعه را با آن خنثی کرد.

محمدرضایی با اشاره به اینکه هشت آبان آغاز هفته پدافند غیر عامل در کشور است، افزود: برنامه های این هفته با محوریت رونق تولید و مشارکت های مردمی تدوین شده تا با مقاومت و بازدارندگی فرهنگ پدافند غیرعامل را در جامعه نهادینه کرد.

وی یادآور شد: در این هفته برنامه های مختلفی در تمام شهرستان های استان برگزار می شود که انجام رزمایش های مختلف مرتبط با زلزله، سیل، حوادث طبیعی و انواع تهدیدها از جمله آنها است.

وی تاکید کرد: تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نگاه ویژه دولت به حوزه پدافند غیر عامل موجب شده تا برنامه‌های خوبی در این حوزه در استان و کشور انجام شود و این مهم باید با قوت بیشتری تدوام پیدا کند.

در ادامه این جلسه نمایندگان ادارات مختلف و فرمانداری های استان برنامه های خود برای هفته پدافند غیرعامل را ارائه دادند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها