مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اعلام کرد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از ارائه خدمت به زائران اربعین از محل نیات موقوفات استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت السلام محمد کاروند صبح امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان اظهار داشت: این موکب‌ها از محل نیات موقوفات مرتبط با نیت عزاداری ایام شهادت سید الشهدا امام حسین(ع) دایر شده و از زائران و عزاداران پذیرایی می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان افزود: موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت در خروجی شهر سنندج به سمت کرمانشاه (میدان جهاد) در حال آماده سازی است و روزانه چهار هزار پرس غذا میان زائران عبوری توزیع می کند.

وی اضافه کرد: منابع مالی این موکب از محل اجرای نیت موقوفات امان الله خان ثانی، حاج محمد تقی معتمد وزیری، میرزا رضا وزیر، ماه رخسار و خانم بزرگ سنندج تامین و هزینه می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: همچنین خدمات دیگری همانند اسکان موقت، نمازخانه، خدمات اورژانس، سرویس بهداشتی و وضوخانه در جوار موکب اهل سنت کردستان در میدان جهاد سنندج به زائران اربعین ارائه خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به راه اندازی موکب امام خامنه ای (مدظله العالی) در مرز خسروی گفت: این موکب با همکاری استان‌های اردبیل، کرمانشاه و کردستان در مرز خسروی راه اندازی شده و خدمات آن شامل توزیع روزانه 7 هزار پرس غذا است.

وی با بیان اینکه 10 نفر از کارکنان اوقاف و امور خیریه کردستان به مدت 10 روز  به مرز خسروی اعزام خواهند شد،  افزود: موکب سید الشهدا (ع) بیجار نیز از محل موقوفه الله یار خان در جاده خسرو آباد بیجار ایجاد شده و خدمات آن شامل اطعام، پذیرایی و برپایی نماز جماعت برای زائران است.

وی با اعلام زمانبندی کار مواکب اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار داشت: این سه موکب از روز شنبه 20 مهر تا 30 مهر به زائران خدمت رسانی می کنند.

اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان با همکاری متولیان موقوفات سه موکب را در سنندج، بیجار و مرز خسروی برای پذیرایی از زائرین اربعین راه اندازی کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها