یک جراح و متخصص زنان و زایمان از خارج کردن 27 توده (میوم) کوچک و بزرگ از رحم دختر 39 ساله در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر آمنه رنجبر جراح و متخصص زنان و زایمان از خارج کردن 27 توده (میوم) کوچک و بزرگ از رحم دختر 39 ساله در بندرعباس خبر داد.

وی گفت: بیمار به دلیل درد و خونریزی توده مزمن که سال ها از آن رنج می برد به بیمارستان مراجعه می کند؛ که پس از بررسی تعداد زیادی توده (میوم) کوچک و بزرگ که بزرگترین آن به 8 سانتی می رسید، گزارش شد.

رنجبر افزود: این عمل جراحی که به صورت عمل باز صورت گرفت و 3 ساعت به طول انجامید؛ به دلیل گسترش میوم ها و درد و خونریزی احتمال خارج کردن رحم وجود داشت، لذا با توجه به بار روانی این موضوع برای بیمار و خانواده وی و اینکه بیمار مجرد بود؛ تیم جراحی تمام سعی خود را برای حفظ رحم بیمار انجام داد تا در نهایت عمل با حفظ رحم بیمار با موفقیت صورت گرفت.

وی با اشاره به میوم های خارج شده از شکم بیمار، بیان کرد: میوم های خارج شده از شکم بیمار شامل ساب موکوزال، اینترامورال و ساب سروزال بودند، که هر یک از این نوع میوم ها با توجه به ساختارشان در نقاط مختلف رحم رشد می کنند.

این جراح و متخصص زنان و زایمان خاطر نشان کرد: بیمار پس از عمل به مدت 3 روز در بخش بستری، تحت نظر بود و با شانس باروری در زندگی زناشویی و با خوشحالی و رضایت خانواده از بیمارستان مرخص شد.

رنجبر یادآور شد: میوم ها از جمله توده های خوش خیم در رحم هستند و معمولا در طی معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می شوند، و در صورت علامت دار بودن و عدم پاسخ به درمان های دارویی با توجه به اندازه و موقعیت، ممکن است نیاز به خروج آن ها به تنهایی و یا حتی با برداشت رحم همراه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها