معاون استاندار مازندران:

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت:آینده سالم با آگاهی بخشی به کودکان ایجاد می شود و ما مسوولان امروز تربیت شده نسل گذشته ایم اگر خوب و یا بد هستیم گذشتگان در تربیت ما سهم دارند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،حسین حسن نژاد درآیین گرامی‌ داشت روز جهانی کودک که با افتتاح نمایشگاه هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری مازندران برگز‌ار شد اظهار داشت: ما مسوولان امروز تربیت شده نسل گذشته ایم اگر خوب و یا بد هستیم گذشتگان در تربیت ما سهم دارند.

وی در ادامه با تاکید بر شعار کانون با عنوان آینده را باید ساخت؛ ساختن آینده‌ای بهتر برای ایران اسلامی را مرهون تربیت کودکان و نوجوانان امروز دانست و افزود: لازم است با کودکان حرف بزنیم تا درک‌ شان نسبت به محیط پیرامون بالا برود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ایجاد تحول در خود را گام نخست برای بهبود زندگی آینده دانست و ادامه داد: کودکان امروز قطعا آینده سازان جامعه‌ای خواهند بود که برای دوران میان سالی و سالمندی ما تصمیم می گیرند.

حسن نژاد کودکان را سرمایه بزرگ انسانی برای فرادی بهتر ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: اگر این سرمایه‌ها دیده نشوند قطعا در خسران بسر خواهیم برد.

وی با بیان اینکه کودکان اثرپذیرترین گروه سنی هستند که در زندگی اجتماعی نقش موثری دارند، یادآور شد: اگر امروز درست تصمیم نمی‌گیریم و نمی‌اندیشیم خودمان مقصریم؛ اما نمی توان سهم والدین و مربیان را نادیده بگیریم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، آگاهی خانواده‌ها در برقراری ارتباط با کودکان را شرط اصلی سعادت‌ مندی دانست و تصریح کرد: کانون پرورش فکری فرصتی است تا کودکان با مهارت‌های زندگی آشنا شوند و بیاموزند چگونه از جامعه مطالبه‌گری نمایند.

وی خاطر نشان کرد: اگر همدلی و حرکت متوازن را جایگزین گلایه کردن‌ ها نماییم کودکان می آموزند که ببخشند، عذرخواهی و در کارجمعی مشارکت نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها