خلیل قاسمی مطرح کرد؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در شش ماهه نخست سال 98 بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان هفت هزار و 592 پرونده تخلف برای اصناف متخلف استان تشکیل دادند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 127 هزار و 242 مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان هرمزگان انجام شده است، اظهار داشت: این بازرسی‌ها به‌ منظور رصد وضع بازار کالا و خدمات، به‌ ویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هر گونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در قالب طرح های مختلف، صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده را  بیش از 473 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: عدم درج قیمت و گرانفروشی بیشترین موراد تخلف را داشته اند.

وی افزود: این بازرسی ها، توسط کارشناسان نظارت و بازرسی و ناظران افتخاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان به‌ صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است که ، هفت هزار و 592 مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از 473میلیارد ریال تشکیل و برای بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

خلیلی قاسمی مهمترین تخلفات اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه، عدم ارائه برگ خرید و ارائه  صورت حساب عنوان کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در شش ماهه نخست سال 98 بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان هفت هزار و 592 پرونده تخلف برای اصناف متخلف استان تشکیل دادند.

قاسمی تأکید کرد: پایگاه های دریافت شکایات مردمی در چهار نقطه شهر بندرعباس و برخی شهرستان ها مستقر هستند تا همشهریانی که از واحدهای صنفی شکایت دارند با مراجعه به این محل ها که در نزدیکی مراکز تجاری مسقر هستند مراجعه و شکایت خود را مطرح کنند.

وی در پایان گفت: هم استانی ها می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی واحدهای صنفی، مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان گزارش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها