سرهنگ سعید شفیعی در گفتگوی اختصاصی با موج بیان کرد؛

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان از ارجاع 390 پرونده میلیارد ریالی مرتبط با موضوع قاچاق به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: 37 باند کلان قاچاق کالا را منهدم کردیم.

سرهنگ سعید شفیعی سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج ضمن گرامیداشت هفته ناجا، با اشاره به اینکه ایران از قدرتمندترین نیروهای امنیتی و نظامی برخوردار است، اذعان داشت: از مهمترین مولفه های اقتصاد مقاومتی، توجه به امنیت سرمایه گذاری و امنیت اقتصادی است.

*تاکیدات صریح فرمانده معظم کل قوا

سرپرست معاونت اجتماعی هرمزگان با اشاره به تاکیدات صریح فرمانده معظم کل قوا جهت لزوم توجه به اقتصاد و رونق تولید، به اقدامات ناجا  در زمینه رشد و شکوفایی رونق تولید اشاره کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی از سال 1389 با تدوین برنامه های دقیق و قانونمند، فعالیت خود را درحوزه اقتصاد مقاومتی آغازکرده است.

وی قاچاق کالا را به عنوان اساسی‌ترین چالش پیش روی این نیرو قلمداد کرد و افزود: اقتصاد ملی در صورتی شکل آرمانی به خود خواهد گرفت که برای افزایش سرمایه گذاری های کلان و توجه به تولیدات داخلی، تلاش کنیم و این موضوع جز با برخورد با پدیده شوم قاچاق میسر نخواهد شد.

مبارزه با قاچاق کالا

*انهدام 37 باند کلان قاچاق در هرمزگان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت توجه به مقوله اقتصاد و رونق تولید از سوی پلیس اشاره کرد و عنوان کرد: تعداد 390 فقره پرونده بالای یک میلیارد ریالی طی سال جاری در بحث کالای قاچاق به مراجع قضایی ارسال و 37 باند کلان قاچاق با تلاش های شبانه روزی ناجا منهدم شده است.

سرهنگ شفیعی با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی استان هرمزگان و قرار گرفتن آن در پیشانی تجارت کشور، بیان کرد: مبارزه با قاچاق یکی از جدیدترین حوزه هایی است که ناجا آن را در اولویت ماموریت های خود قرار داده است چرا که با توجه هر چه بیشتر به مبارزه با قاچاق، رونق تولید بی شک روز به روز با پیشرفت چشمگیری مواجه خواهد بود.

*تعامل بین پلیس و گمرک

کارشناس ارشد اجتماعی پلیس هرمزگان ضمن اعلام رضایت از تعامل بین پلیس و گمرک به گوشه ای از اقدامات مجموعه انتظامی استان هرمزگان در مبارزه با قاچاق کالا اشاره و تصریح کرد: مجموعه گمرک و سازمان بنادر در مقوله مبارزه با کالای قاچاق با جدیت همگام نیروی انتظامی است و قدم های بسیار مطلوب و موثری در زمینه ارتقاء امنیت اقتصادی برداشته شده که افتتاح پلیس گمرک در راستای همین امر مهم، محقق شده است. 

قاچاق

*گفتمان سازی و ترویج اقتصاد مقاومتی

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان با اشاره به اقدامات موثر داخلی ناجا در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفتمان سازی و ترویج اقتصاد مقاومتی در حوزه لجستیکی و پرسنلی، اذعان داشت: با هدف افزایش کارایی؛ بخش بومی سازی قطعات تخصصی در ناجا و کاستن از هزینه های جاری را مد نظر قرار داده ایم.

وی تصریح کرد: در حوزه لجستیکی و کنترل اموال, استفاده از تجهیزات داخلی برای پیشبرد وظایف عملیاتی و انتظامی و در بحث افزایش جلب مشارکت مردم برای ارتقا امنیت اقتصادی در سال های اخیر تلاش های بسیاری صورت پذیرفته است چرا که ارتقا امنیت اقتصادی باعث افزایش رونق تولید می شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها