به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی قلب و عروق

جلسه هماهنگی به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی قلب و عروق با حضور رئیس مرکز بهداشت، کارشناسان واحدهای مبارزه با بیمای ها، بهداشت محیط و حرفه ای و بهداشت خانواده در مرکز بهداشت ملایر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد زند، کارشناس قلب و عروق مرکز بهداشت در مورد اهمیت بیماری قلب و عروق و شعار این هفته با عنوان قهرمان سلامت قلب شوید، توضیحاتی داد که بعد از بحث و تبادل و نظر بین اعضا مقرر شد بعد برگزاری جلسه ای با اداره آموزش و پرورش جوکار و سامن نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی بیماری های قلبی و دیابت ویژه دانش آموزان و اولیا در کلیه مدارس برای رابطین آموزشی مدارس انجام شود.

قهرمان سلامت قلب شوید

در بیمارستان ها نیز مقرر شد شعارهای بهداشتی و کلیپ های اموزشی با مضمون پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی و عروقی به بیمارستانها ارسال و در سالن انتظار بیمارستان ها پخش شود همچنین در شهرهای ازندریان و اسلامشهر آق گل در نماز جمعه سخنرانی و تراکت و پمفت آموزشی توزیع شود و روابط عمومی های مراکز نسبت به نصب بنرهای آموزشی اقدام نمایند.

سپس مقرر شد با هماهنگی واحد بهداشت محیط  برنامه نظارت بر مراکز تهیه و طبخ و توزیع مواد غذایی در رستوان ها فست فودها و سلف سرویس آشپزخانه بیمارستان ها، بازدید از بوفه مدارس و ... انجام و در مورد مضرات استعمال دخانیات از طریق نصب تراکت ممنوعیت استعمال دخانیات بویژه قلیان و اجرای طرح ضریتی مبارزه با استعمال دخانیات در هفته مذکور صورت گیرد.

از دیگر مصوبات این جلسه برپایی همایش پیاده روی برای کارکنان شبکه بهداشت و درمان، برگزاری کارگاه آموزشی برای طلاب حوزه علمیه خواهران و برادران، اجرای برنامه های آموزشی با مضمون تغذیه در دوران تحصیل و فعالیت بدنی منظم برای دانش آموزان و والدین در مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک‌ها و توزیع تراکت و پمفلت آموزشی در بین ادارات و عموم مردم بود.

در پایان نیز مقرر شد به مناسبت این هفته جلسه ای مشابه با مسئولین ادارات بهزیستی، هلال احمر، تبلیغات اسلامی، تربیت بدنی، شهردای و ... برگزار شود.

جلسه هماهنگی به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی قلب و عروق با حضور رئیس مرکز بهداشت، کارشناسان واحدهای مبارزه با بیمای ها، بهداشت محیط و حرفه ای و بهداشت خانواده  در مرکز بهداشت ملایر برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها