مدیرکل استاندارد استان اصفهان اعلام کرد:

مدیرکل استاندارد استان اصفهان از صدور ۳۵۱ پروانه علامت استاندارد طی یک سال گذشته در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، غلامحسین شفیعی به مناسبت هفته و روز جهانی استاندارد در جمع اصحاب رسانه گفت: طی یک سال گذشته در استان اصفهان ۳۵۱ پروانه علامت استاندارد صادر شد به این معنا که این تعداد واحد تولیدی و یا خدماتی به مجموع اضافه شدند.

وی بیان داشت:  در یک سال گذشته ۷۹ واحد پروانه تشویقی کسب کردند  و ۴۳۰ پروانه نیز در استان صادر شد.

شفیعی اضافه کرد: همچنین در این مدت  پروانه 199 واحد تعلیق و پروانه 138 واحد هم رفع تعلیق شد.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت: هزار و 225 پروانه استاندارد و 241 پروانه استانداردتشویقی واحدهای تولیدی و خدماتی در یک سال گذشته در اصفهان تمدید شد.

شفیعی ادامه داد: همچنین در این مدت 358 پروانه جدید و 79 پروانه استاندارد تشویقی جدید صادرشد.

وی افزود: طی یک سال گذشته در بازرسی واحد حقوقی اداره کل استاندارد استان اصفهان از 544 واحد تولیدی و خدماتی32 واحد فعال بدون مجوز استاندارد شناسایی و با صاحبان آنها برخورد گردید.

مدیرکل استاندارد استان  اصفهان گفت:  در یک سال گذشته 218 مورد کالا های غیر استاندارد در استان مهرو موم، و برای 317 واحد تولیدی و خدماتی اخطاریه صادرو همچنین  15 محموله کالاهای غیراستاندارد در استان توسط اداره کل استاندارد معدوم شده است.

وی با اشاره  به اینکه اداره استاندارد متولی اندازه گیری دقت و صحت کار باسکول‌ها و ترازوها نیز می باشد، بیان کرد:۲ هزار و ۴۳۹ باسکول در سطح استان اصفهان مورد سنجش دقت و صحت عملکرد قرار گرفتند.

شفیعی ادامه داد: ۱۰۰ درصد باسکول‌های استان اصفهان سالم و با دقت کار می‌کنند و همچنین ۱۳ هزار و ۳۲۷ مجموعه تولید وسایل اندازه  گیری وزن، در استان پلمب‌ گذاری شد.

وی با اشاره به جمع آوری ترازوهای غیر استاندارد گفت: هر ترازویی که پلمب نباشد باید به صحتو دقت کار آن شک کرد، چرا که  ترازوها پس از ساخت باید آزمایش و پلمب شوند.

مدیرکل استاندارد استان  اصفهان در ارتباط با دستگاه های  شهربازی ها نیز اظهار داشت: یک هزار و ۹۱۷ مورد بازرسی از دستگاه های شهربازی ها  انجام شد و در این ارتباط به ۱۶ دستگاه اجازه ادامه کار داده نشد.

وی افزود: همچنین  ۷۸ تجهیز در شهربازی‌ها توقیف و ۶۲ مجوز برای شهربازی‌ها  در استان صادر شد.

مدیرکل استاندارد اصفهان در پایان گفت: مردم می‌توانند با ارسال شماره مندرج زیر علامت استاندارد در کالاها آن را به سامانه ۱۰۱۵۱۷ ارسال و تمامی اطلاعات آن  کالا را دریافت کنند و درصورتیکه اطلاعاتی برای آنها ارسال نشد این امر نشانگر جعلی بودن علامت استاندارد  بر روی آن کالا است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها