مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان خبر داد

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان ازراه اندازی سایت دائمی آموزشی 15 هزار مترمربعی دوره مهارت های بهره برداری در اصفهان خبرداد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی گفت: در راستای ارتقاء دانش و مهارت های فنی شرکت کنندگان در اولین دوره مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی بهره برداری شرکت های آب و فاضلاب کشور ،سایت آموزشی به مساحت 15 هزار متر مربع  در مجتمع آموزشی و پژوهش اصفهان ایجاد می شود. 

وی ایجاد سایت آموزشی را بمنظور کسب مهارتهای نوین برای فعالان در بخش بهره برداری را ضروری برشمرد و اعلام کرد:بهره برداری صحیح و مناسب از تاسیسات و تجهیزات صنعت آب وفاضلاب مستلزم برخورداری از دانش سازمانی و آشنایی با تکنولوژی روز دنیاست بنابراین کسب مهارتهای جدید برای فعالان در بخش بهره برداری ضروری است.

امینی ادامه داد: بعضا بدلیل عدم برخورداری از مهارت لازم در بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات خسارات هنگفتی به  تاسیسات در صنعت تحمیل می گردد. بر این اساس سایت آموزشی به صورت دائمی برای ارتقای دانش بهره برداران در سطح کشور در اصفهان دایر گردید.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان پیشنهاد تهیه دستورالعملی به منظور طراحی،اجرا و نظارت بر تمام فعالیت های بهره برداری را عنوان کرد و اظهار داشت: تهیه و تدوین  دستورالعملی از سوی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور در راستای افزایش بهره وری در تمامی فعالیت های بهره برداری از جمله  طراحی، اجرا و نظارت ضروری به نظر می رسد.

هاشم امینی با اشاره به اهداف برگزاری اولین دوره مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی بهره برداری شرکت های آب و فاضلاب کشور تصریح کرد:ایجاد بستر مناسب جهت پیشبرد اهداف شرکت های آب و فاضلاب، تهیه استانداردهای لازم برای انجام فعالیت های حوزه صنعت آب و فاضلاب ، توسعه مشارکت جمعی، انتقال تجربیات اجرایی و عملیاتی همکاران در سطوح مختلف، ارتقاء دانش و مهارت فنی اکیپ های عملیاتی،   شناخت دقیق نقاط ضعف و قوت عملیات اجرایی،توسعه کار تیمی و یافتن استعدادهای ویژه،ارتقاء وضعیت ایمنی کارگاه ها، آموزش های عملی جهت افزایش سرعت، دقت و کیفیت انجام کار، شناسایی میزان قابلیت تیم های واکنش سریع، استفاده از مسابقه مهارت فنی بعنوان کارگاه آموزشی و بکارگیری و معرفی تجهیزات نوین بهره برداری از مهمترین اهداف برگزاری این دوره از مسابقات است.

وی داشتن گواهی نامه مهارت در بخش های  مختلف بهره برداری را برای افرادی که در این قسمت مشغول به فعالیت هستند مهم برشمرد و بیان داشت: بنظر می رسد داشتن گواهی نامه مهارت برای بهره برداران الزامی است زیرا رضایت مندی بیش از پیش مشترکین ،خدمات رسانی مطلوب ،افزایش راندمان از منابع و تجهیزات ارتباط مستقیمی با میزان مهارت بهره برداران در صنعت آبفا دارد.

هاشم امینی به اهمیت رعایت  مباحثHSE در حوزه بهره برداری پرداخت و تصریح کرد:رعایت مباحث HSE   در حین کار باعث می شود ایمنی مطابق با استانداردهای تعریف شده مدنظر قرار گیرد که این مهم از وقوع بسیاری از حوادث ناگوار جلوگیری می نماید.

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان با اشاره به چالش‌های موجود در حوزه بهره برداری صنعت آب و فاضلاب گفت: نهادینه نبودن ارزش آب، نبود دستورالعمل‌های جامع استاندارد، نبود سایت های آموزشی تخصصی، فقدان اهمیت مباحث HSE در حین انجام عملیات، عدم توجه به مدیریت زمان در رسیدگی به حوادث اتلاف هزینه و دارایی فیزیکی به واسطه نبود مدیریت دانش و مهارت سازمانی از جمله چالش‌های حوزه بهره برداری صنعت آبفا به شمار می‌آید.

ابفا

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها